Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most ez így mi? 19/L

Most ez így mi? 19/L

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs, hogy hova írjam ki a kérdést, ha rossz helyen van, előre bocsánat.

Viszont!

A párommal 4 éve együtt vagyunk, és 18 évesen teherbe estem, mert védekezés nélkül szeretkeztünk. Eldöntöttük megtartjuk, de sajnos elvetéltem.. én iszonyatosan örültem neki, viszont a páromon láttam, hogy kicsit megijedt, mikor terhes lettem. Azóta az eset óta folyamat hajtogatja, hogy ő nem hajlandó óvszert használni, hanem csináljuk megszakításosan. Rákérdeztem miért, de csak annyit kapok, hogy mert ő nem hajlandó óvszert húzni. Szerintetek azért akarja, mert babát szeretne? Engem a vetélés nagyon megviselt, folyton sírtam, a párom meg vígasztalt, de neki mintha meg se kottyant volna, ezért nem értem az egészet. Ő 20 éves, és vele lakom.



2018. máj. 29. 21:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Igen is üljetek le, beszéljétek meg. Ki mit szeretne! Ha nem akartok babát még szedj fogamzásgátlót.
2018. máj. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Kérdezd meg tőle, hogy szeretne-e babát vállalni. Ha nem, akkor keressetek normális fogamzásgátló módszert, ami mind a kettőtöknek megfelelő.
2018. máj. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem csak rájött hogy ezt is megteheti, hiszen a teherbe esésednek simcs rá nézve következménye hiszen elveteted és volt-nincs probléma. Ezek után hülye lesz gumot húzni hiszen nélküle sokkal élvezetesebb és kényelmesebb a szex.

Beszéljetek róla de szerintem valószínűbb az én verzióm mint a tied sajnos. Fiatalok vagytok még nagyon.

2018. máj. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem szedhetek fogamzásgátlót, embólia hajlam miatt. Ezért mondtam neki az óvszert. De ő nem akar védekezni, mert a megszakítás nem védekezés, kérdeztem tőle, hogy azt szeretné, ami egyszer már megtörtént? Erre nem válaszol semmit csak húzza a száját. Pedig ha megtörténik újból, én nem leszek képes elvetetni, elsőnek se voltam képes.. és örültem is neki, attól függetlenül, hogy még fiatal vagyok.
2018. máj. 29. 21:50
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem vetettem el. Elvetéltem. Nem ugyanaz
2018. máj. 29. 21:50
 6/12 anonim válasza:
95%
Harmadikkal értek egyet, nem vele történt, nem az ő teste, innentől kezdve nem is érdekli. De kívánom, hogy ne legyen igazunk, beszéljétek át, mert egy esetleges terhesség nem csak a nő felelőssége/problémája és ne is hagyd soha, hogy ekkora terhet hárítson rád bárki puszta kényelemből.
2018. máj. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább azért akarja mert önző ès neki igy jobb, ha terhes leszel meg te viseled főleg a következményeit testileg, lelkileg.
2018. máj. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz gyereket, és esetleg egy abortuszt, akkor védekezz, a te tested, elsősorban te rendelkezel felette. Az nem úgy megy, hogy te védekeznél, de őfelsége nem hajlandó és akkor te szépen tűröd, mint valami cseléd. Ha nem használhatsz tablettát, akkor vegyél egy jó minőségű pesszáriumot, nemkét fillér, de a legtöbbje sokáig használható, a nőgyógyászod eligazít, én vagy 10 éve problémamenetesen használom (persze nem ugyanazt, két évente cserélem). Nyilván nincsen 100%-os módszer, de azért a megszakításos hazárdírozásnál (ami nem védekezés)lényegesen jobb hatásfokkal működik és hormonmentes, ez ellen semmi orvosi indok nem lehet, pláne mióta orvosi szilikonból is gyártják a latexallergiások miatt, tökéletes használat mellett a legtöbb 94-96%-os védelmet nyújt. A gyermekvállalás mindig közös döntés, de a tested a tiéd, nem a párod játékszere. Mi az, hogy nem hajlandó beszélni róla? Hát, én meg nem lennék hajlandó lefeküdni vele mindaddig, amig nem rendezzük ezt a kérdést. Valószínűleg ennyire fiatalaon eleve nem adottak még azok a körülmények, hogy felelősségteljesen gyermeket merj vállalni, megfelelő munkaviszony a hátad mögött, hogy jogosul légy csedre/gyedre, mert bármi történhet és nem függhetsz kizárólag mások jóindulatától. Gondoskodj a védekezésről te magad, azon meg gondolkodj el, hogy mit ér egy olyan kapcsolat, ahol egy ilyen rettentően fontos kérdésben nem hogy egyetértés nincsen, de még beszélni sem lehet róla. Mennyire lehetsz fontos, ha egy vetélés után ennyire nincsen rád tekintettel és szerinted mennyire alkalmas szülőnek az a férfi, aki még a száját sem nyitja ki ez ügyben, hogy mégis mit akar. Ő maga is gyerket, légy te magad határozott, felelősségteljes, vedd kezedbe az irányítást, védekezz és ne vállalj még gyereket ennyire fiatalon egy óriáscsecsemővel.
2018. máj. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én kiugrasztanám a nyulat a bokorból.

Pár nappal menstruáció előtt mondd azt, hogy késik három napja. Hányingered van, szédülsz. Ha nem jön meg egy héten belül, akkor kéne egy tesztet venni.

A reakciójából egyértelműen ki fog derülni, hogy teherbe akar ejteni, vagy tojik az egészségedre.

Kérdés, hogy neked melyik jobb? Tudni, hogy akaratod ellenére is rád erőltet egy gyereket. Vagy ennyire csak a saját élvezete érdekli?

Egyébként el tudnátok most tartani egy gyereket, ha becsúszik?

2018. máj. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem akar babát, hanem ekkora sunyi, 'leszarom' alak... Tartok tőle, hogy ha össze is jönne a baba, hamar lelépne. Lehet, hogy legutóbb is ez járt a fejében.

Én is azt mondom, légy Te az okos kettőtök közül: ugraszd ki a nyulat a bokorból. Amíg nincs (negatív) teszt, az nem hazugság, csak rossz megérzés... ;)

29/L

2018. máj. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!