Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedek lassan 1 éve. Kb. másfél hónapja antibiotikumot kellett szednem 5 napig. Ezalatt az 5 nap alatt volt egy megszakításos együttlétem, utána csak 1 héttel később volt a következő együttlét. Azóta persze többször is volt. A gyógyszert mindig rendesen bevettem, nem maradt ki. A legutóbbi havim 1 napot késett és alig volt valami, inkább csak barnázás. Jövőhét kedden kellene megjönnie megint, de ma elkezdtem kicsit barnázni, pedig van még 4 szem tablettám. Mitől lehet ez? Lehetek terhes?
2018. máj. 30. 14:21
 1/9 anonim válasza:
Lehetsz
2018. máj. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csinálj egy tesztet, az a biztos.
2018. máj. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz terhes,a fogamzásgátló sem nyújt 100%-os védelmet sajnos.

Antibiotikum alatt én a helyedben inkább gumival védekeztem volna.

Menj el nőgyógyászhoz vagy terhességi tesztet csinálj aktus után kb 2 héttel

2018. máj. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 (:Puszedli :) válasza:
38%
Én a biztonság kedvéért csinálnék egy tesztet, de szerintem nem vagy terhes. Csak hogy szedted az antibiotikumot lehet H volt valamilyen hatása a fogamzásgátló hatására. Lehet egy picit bezavart csak az antibiotikum mert rengeteg féle van más más összetétellel. Mondjuk én tesztet csinálnék meg el is mennék egy nőgyógyászhoz is, mit kell tenni ilyenkor , meg nincs e baj. (: 20L
2018. máj. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Megcsináltam a tesztet, negatív lett szerencsére.

Egy másik kérdés. Ebben az esetben folytassam a gyógyszer szedését úgy ahogy kell? Vegyem be azt a 4-et, aztán 7 nap szünet?

2018. máj. 30. 15:38
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szedd tovább úgy a fogamzásgátlót, ahogy a köztes vérzés nélkül is kellene. Tehát vedd be a maradék 4 szemet, és tartsd meg utána a 7 napos szünetet, mintha mi sem történt volna. Egyszeri alkalommal nem gond a köztes vérzés. Ha többször jelentkezik, érdemes dokihoz menni, mert lehet, hogy ez a tabletta már nem megfelelő a szervezetednek.
2018. máj. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Ha a következő havim is ilyen össze vissza lesz akkor mindenképp orvos lesz belőle.
2018. máj. 30. 15:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, akkor már érdemes felkeresni. Én 3 éve szedek fogamzásgátlót, eddig kétszer egy napig volt barna maszatolás a levél szedése közben, de kb egy év különbséggel. Voltam dokinál, de azt mondta, ez még belefér. Szóval ne agyalj ezen.
2018. máj. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem agyalok rajta. Az én orvosom is mondta, hogy teljesen normális, ha ki is marad néha a vérzésem fogamzásgátló mellett.
2018. máj. 30. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!