Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A pajzsmirigy alulmukodes...

A pajzsmirigy alulmukodes mennyire folyasolja be a teherbeesest? Milyen ertekeknel van mar baj?

Figyelt kérdés
2018. jún. 1. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Bizony befolyásolja.

Én úgy tudom, hogy a TSH-nek 1 és 2 között kell lennie normális esetben.

2018. jún. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gyógyszer mellett, 28,3-as TSH-val jött össze a baba.

Nem lehetetlen pm alulműködéssel teherbe esni, csak nehezebb.

2018. jún. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Hát gratulálok kettes, viszont nem gondolnám, hogy ez pozitív példa, mivel ez rohadt veszélyes! Szerencséd volt, hogy nem lett belőle vetélés.
2018. jún. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

De pont, hogy pozitív példa. A pm alulműködéssel is lehet teljes életet élni, akár gyereket vállalni is, csak folyamatos kontrollt igényel.

Amúgy olyan jó hatással volt a terhesség a pm betegségemre, hogy lecsökkent a tsh érték, és beállt a referencia tartományba, természetesen a gyógyszert folyamatosan szedtem.

Mint tudjuk, sok minden megváltozik a várandósság alatt. Az első terhesség után pl. megszűnt, elmúlt az évek óta tartó súlyos allergiám.

2018. jún. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

28as pm mellett vitted végig a terhességet, és ez szerinted pozitív példa? Szerintem nézz még utána kicsit..


Nekem is magas volt, gyógyszerrel levitték 2.08-ra, akkor estem teherbe. 6 hetente vérvétel, és mikor elkezdett emelkedni az érték, növelni kellett az adagot is. 50mikrogrammal kezdtem, 2 éves, most 150et szedek :(

2018. jún. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az a tény a pozitív, h 28as értékkel teherbe tudott esni és gond nélkül kihordta a babát.

Hiszen a nagykönyv szerint ez lehetetlen.

2018. jún. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ez nem egy pozitív példa, maga a tudat sem, hogy ilyen értékkel meg merte kockáztatni.. Mert bazi nagy szerencse kellett hozzá, hogy nem vetelt el. Az nem lett volna annyira pozitív.....
2018. jún. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az alulműködést kezelik, azaz gyógyszerrel be van állítva a megfelelő érték, akkor nem gátolja a teherbeesést. Csak nyilván nem akkor kell elkezdeni vakarózni, amikor már jönne a gyerek, hanem időben.
2018. jún. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ma jottek ki a verveteleim es 4,68-lett a felso hatar 4 a TSH-ra,idopontot az orvoshoz 26.-ara kaptam,jelenleg 25-os euthyroxot szedek es tudom h emelni kellene de akkor erre az idore szuneteltessem a babaprojektet?
2018. jún. 1. 21:15
 10/11 Annta ***** válasza:
Sztem nem kell szüneteltetned, csak ha félsz a vetélés lehetőségétől. Lehet, hogy össze se jön, míg jó nem lesz az értéked. Ha meg összejön, azonnal szólsz a dokinak és emel az adagon. De ez csak az én véleményem. A döntés a tiéd. Viszont leírom az én esetem: 2-es tsh-val estem teherbe, majd a baba miatt pikk-pakk 6-os lett. A Letrox emelt adagja 1,5 hét alatt levitte 4-esre, azóta is csökken valószínűleg, a kontrollra szép eredményt várok. A baba is, én is jól vagyunk. 🙂
2018. jún. 8. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!