Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 4 év után hagytam abba a fogamzásgátló szedését. Meddig hat a tabletta? Menstruáció után 1 héttel szeretkeztünk a párommal, akkor már nem szedtem a gyógyszert. Most megint megjött, de 1 héttel hamarabb. Megnéztem, pont azon a napon volt peteérésem, amikor együtt voltunk. Szeretnénk kisbabát, de nem tudom meddig hat még a gyógyszer.

2018. jún. 4. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem kezded el a szünet után az újabb levelet, akkor az utolsó bevett tabletta hat, másnap már nem. Tehát ha egy héttel menstruáció után szexeltetek, abból az aktusból már lehetsz terhes.


Azt honnan tudod, mikor volt ovulációd? Hacsak nem csináltál ovutesztet, nem tudhatod biztosra.

2018. jún. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A mostani fogamzásgátlók annyira kevés hormont tartalmaznak (állítólag), hogyha nem kezded el a következő ciklusodkor, már lazán lehet peteérésed ugye. :)

Egyébként legtöbb helyen úgy olvastam, hogy 3hónap pihi ajánlott a gyógyszer lerakása után (én például májtisztító teát innék, cickafarkot, orbáncfüvet) és aztán kezdenék bele a baba-projektbe.

Szurkolok! :)

2018. jún. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!