Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sok szülő nem gondol arra,...

Sok szülő nem gondol arra, hogy beteg is lehet a gyereke, ha 40 fölött szül?

Figyelt kérdés
Én szerencsére megúztam elég sok genetikai betegséggel, amivel együtt lehet élni. Tesóm egy évvel később koraszülött lett.
2018. jún. 14. 10:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Beteg lehet egy 18 éves gyereke is.

Sőt, pont hogy a fiatalok szülik a fogyatékkal élő babak többségét, mert őket kevésbé vizsgálják.

2018. jún. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Ezt a baromságot! Amúgy meg a mai 40-esek olyan egészségi állapotban vannak, mint régen a 30-asok, ha az étkezést, a vitaminokat, az egészségesebb életmódot nézzük.

A betegség kockázata inkább nő attól, hogy a családban fordultak-e elő down-kórosok, vagy autisták, szellemi fogyatékosok, mert nyilván minden szülő ettől retteg. Az, hogy lesz-e asztmája, vagy esetleg cukorbetegsége, vagy valami testi hibája, kezelhető, de egy szellemileg visszamaradt gyerekkel már jóval nehezebb az élet.

Gondold csak el, hogy 20 évvel ezelőtt még a cukorbeteg, vagy epilepsziás nőknek egyáltalán nem ajánlották a szülést, ma meg már ez is rutin.

2018. jún. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Akkor is beteg lehet, ha tiniként szül vagy bármikor máskor. Sokaknak pedig egészséges gyermekük lesz 40 évesen. A koraszülöttség még nem gond, ha egészséges, kifejlett a bébi, csak kisebb. Megnőni kint is meg lehet, úgyis túl hatalmas az embergyerek, nehezíti a szülést.
2018. jún. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
24 évesen szült a nővérem, kromoszóma-rendellenességgel született a kislánya. A fejlesztésen, ahova járnak, nagyon sok 30 alatti anyuka van beteg kisgyerekekkel. Nagyobb a rizikó 40 felett, de nem jelenti azt, hogy huszon-harminc éveseknek kizárólag egészséges gyereke születhet. És sok 40 felett szült nőt ismerek a környezetemben, a gyerekeiknek kutya bajuk... Szóval nem lehet általánosítani.
2018. jún. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem is ugyan olyan a kockázat. De én nem szülnék 40 évesen nem akarok én nagymamája lenni a gyerekemnek. Milyen rosszul eshet már az, mikor valaki még rá is kérdez, hogy az unokád? Aki meg 18 évesen szül vagy hamarabb annak meg olyan mintha a testvére lenne.
2018. jún. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Sok fiatal anyuka nem gondol erre, nem mennek el szűrésre, a legtöbb genetikai rendellenesség fiatal anyák gyerekeinél fordul elő, annak ellenére, hogy statisztikailag idősebb anyánál nagyobb az esély, csak ők elmennek a szűrésre.
2018. jún. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen, nálunk tök ugyanez a probléma. Egyszerűen másvilág. főleg, mert apám 50 felett volt, mikor születtünk.


Anyámnak párszor mondták,hogy az unokái vagyunk, apámnak még most mondják. Általában nem szólok.

2018. jún. 14. 11:51
 8/13 anonim ***** válasza:
61%

És talán nem vagy hálás az életedért???

Szüleid ezek szerint most is élnek. Gondolom te már felnőtt vagy. Ezek szerint tesodal együtt egészségesek vagytok.

Te is élsz,gyereked is lehet. Zajlik az élet😊 mi a problémád?

2018. jún. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mindenkinek születhet beteg/fogyatékos gyereke életkortól függetlenül. A sógornőm 23 évesen szült nagyon súlyosan fogyatékos kisfiút. :-(

Így van, ahogyan előttem írták, az idősebb terheseknek több szűrővizsgálaton kell részt venniük, így bár a kockázat nagyobb, de nem náluk születik a több genetikai rendellenességgel világra jött gyerek.


Mellesleg elmondanám, hogy engem is 4

2018. jún. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Szóval engem is 40 évesen szült anyukám, és eszembe sem jutott miatta szégyenkezni. Inkább büszke voltam arra, hogy a gimis ballagásomon csinosabb és fiatalosabb volt, mint sok harmincvalahány éves anyuka.:-)

Csak hát én tiszteltem és szerettem anyámat, és hálás vagyok hogy életet adott nekem...nem úgy, mint te, kérdező.

2018. jún. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!