Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki esedékes menstruáció...

Aki esedékes menstruáció előtt néhány nappal esett teherbe, annak a menstruációja úgy zajlott le ahogy szokott?

Figyelt kérdés
Igaz hogy egy pár hónapja próbálkozunk,ezért lehet hogy csak bebeszélem magamnak, de úgy érzem, hogy annak ellenére, hogy megjött a havim mégis terhes lehetek.Leszakad a mellem (sohasem volt ilyen csak az első terhességemkor), émelygés, hányinger, alhasi szúrkálások, érzékenyebb vagyok stb.Természetesen tesztet fogok majd csinálni amint elmúlik a mensim.Érdekelne hogy valaki járt-e már úgy hogy menstruáció után közvetlenül lett pozitív a tesztje?Tapasztalatok, vélemények (csak kultúráltan) érdekelnének.Tudom, hogy elég kicsi rá az esély mert a menstruációval távozik a méhnyálkahátya és így elvileg nem tud megtapadni, de olvastam több helyen is hogy ettől függetlenül mégis lehetséges terhesség.

2018. jún. 16. 22:35
 1/2 anonim ***** válasza:
53%

A luteális fázis (ovulációtól menstruációig) általában mindig ufyanolyan hosszú. Azaz ha mondjuk nen a 14. nap körül, hanem később volt ovulaciód (pl most nekem a 24. napra kitolódott egy gyulladt majd kiszedett bölcsességfog miatt) akkor a menstruációd már nem jön meg ha terhes vagy, ha pedig nem esel akkor teherbe akkor meg pont annyit fog kèsni amennyivel kèsőbb volt az ovuláció.


Ezt felejtsd el hogy valaki menstruáció előtt pár nappal csak úgy teherbe esik ovuláció nélkül. Ilyenkor simán korábban vagy később volt az ovulació. Ha pontosan tudod mikor volt ès kèsőn akkor a normál ciklusod szerint tök felesleges tesztelni pár nappal ovu után mert később lenne csak pozitiv a t4szted. Ha meg közèpidőben volt ovud akkor kb 0 az esèly hogy pár nappal menstruáció előtt sikerülne.

2018. jún. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

23-25. Nap közt ovulációm, progeszteron pótlás is kellett. Progihiany miatt volt rövid a luteális szakasz.

A menstruációm várható ideje után pár nappal volt beágyazódás, ez járt egy kis görcsöléssel és két nap pecsételő vérzéssel. 6 nappal később lett a teszt először pozitív.

2018. jún. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!