Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mitől lehetnek pozitívak a...

Mitől lehetnek pozitívak a tesztjeim, ha nem vagyok terhes?

Figyelt kérdés

Mitől lehet az, hogy van két erős pozitív tesztem (egyből megjelent rajta ugyanolyan erősséggel, mint a kontroll csík), illetve a vérvizsgálat szerint is megemelkedett a szint, viszont a hüvelyi uh szerint nem vagyok terhes? Volt már valaki hasonló helyzetben?

Az uh-t végző hölgy bunkó hangnemben csak annyit mondott “magának ki mondta, hogy terhes?”

A válaszokat előre is köszönöm!


2018. jún. 24. 02:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Mikor pozitívat teszteltem, felhívtam az orvosom, aki azt mondta, hogy minimum várjunk egy hetet, mert nem fog látni semmit uh-n. Egy hét múlva 5+0 megvastagodott nyálkahártya volt csak...

Esetleg ha ebben az időszakban vagy nem feltétlenül kell látnia.... illetve eszembe jutott a méhen kívüli is

2018. jún. 24. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Méhen kívüli terhesség, hCG termelő daganat, stb. is okozhat pozitív tesztet. Ismételni kell a vizsgálatokat, amíg ki nem derül. A nőgyógyász mit mondott? Őnála futnak össze az adatok. Az ultrahangot végző személy csak az ultrahang képet látja, a beutaló meg sok esetben szűkszavú.
2018. jún. 24. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Amennyiben a teszt után rögtön uh-ra rohantál, akkor értelemszerűen semmit nem látnak. A 6. hét előtt nincs értelme dokihoz menni, mert csak megijesztenek.
2018. jún. 24. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyéb okok miatt kellett egyből menni. Mind a két alkalommal az 4.-5. héten (+ teszt után egyből) a felritkulást már látta az orvos.
2018. jún. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a tobbiek is irtak, lehet, hogy koran mentel.

Az elmaradt mensit koveto ket hetben nem erdemes, ha nincs panasz, mert van ra esely, hogy semmit nem latnak meg, vagy ha igen, akkor sem elo meg a terhesseg, mert nincs szivmukodes. Azaz meg csak nem is diagnosztizaljak, hanem vissza kell menni.


De ilyenkor ha mehen kivul van, akkor meg kisebb esellyel latjak meg.

Ne hagy a dolgot, menj a nogyogyaszhoz, ha a labor szerint is terhes vagy, akkor valami valahol boutosan van. Valoban lehet hormontermelo ciszta/daganat is, de eg annyira, de annyira ritka, hogy inkabb lehet terhesseg. Ha epp babaval probalkoztok, vagy volt vedekezes nelkuli szex az elmult idoszakban, akkor terhessegre kell gondolni elsosorban.

Az orvos valoszinuleg kuld mehd ujabb vervetelre es uh-ra, menj el mindenkeppen.

A sogornomnek a mehenkivulijet 2 hetig “vadasztak” es nem talaltak meg. Tobb uh-n is volt, sehol nem latszott, mar csak laporoszkoppal lett meg, amikor repedt a vezeto es korhazba kerult vele. Ne kerdezd hogyan, de azt mondtak neki, hogy meg ma is gyakran nem tudjak lokalizalni a mehen kivulit ultrahanggal idoben...


De ha koran mentel vizsgalatra, akkor inkabb az lesz az ok nalad.

2018. jún. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat aranyosak vagytok! De most picit megijedtem, mert szerintem nem mentem korán, a pozi tesztek után, illetve a nem várt napjától több mint két hét eltelt!

Nem hagyom ennyiben természetesen, de kezdek félni. Ezek a hormontermelő ciszták tudnak bajt okozni??

2018. jún. 24. 10:00
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

Ha a mensid is idoben maradt el, tehat nem jott meg, amikor vartad es ugy lett pozitiv a teszted, akkor ne aggodj a hcg termelo daganat miatt.

Arra amugy is minimalis az esely, raadasul vannak tunetei, ugy emlekszem azt olvastam, hogy epp verezgetes, pecsetelgetes, hasonlo. Egyebkent az egy mehben, vagy meh kozeli szerven (pl hugyholyag) novekvo daganat, de az is terhesseggel kapcsolatos, ha jol remlik mola terhesseg, vagy elhalt terhesseg utan fordul elo altalaban es nagyon-nagyon ritka!


Elmaradt mensivel es pozitiv teszttel kb biztos, hogy terhes vagy.

Attol, hogy meg nem latta egy szonografus, siman lehet mehen belul. Tudnek meselni szakember es szakember kozotti oriasi kulombsegekrol... maradjunk annyiban, hogy az evek es a tapasztalat ellenere nem mindegyik jo szakember csak azert, mert ott van.


Probalj megnyugodni, holnap menj el az orvoshoz, legyen meg egy vervetel, hogy mennyire emelkedik a hcg szint. Es meg jobb lenne egy ujabb uh par nappal az elozo utan, de mindenkepp valaki masnal, biztos, ami biztos.

2018. jún. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát.. ha 6 hetesen sem latták akkor vagy szr a gép és jo huvelyi uh kéne..rendes nődokinál.aki meg is vizsgál rendesen+ 2 naponta hcg meres 2vagy 3 alkalommal h latszodjon mi a helyzet

Mehenkivulire gyanakodnék igy menj orvoshoz szerintem.

2018. jún. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Dittte ***** válasza:
30%
A méhen kívüli terhesség esetén extra magas a hcg szint! Ez egy tipikus tünet! Onnan tudom, hogy nekem erre gyanakodtak, mivel nagyon magas volt a vérbwn a hcg, de az UH semmi nem látszódott. Várnom kellett egy hetet. De addigra már látták uh -n is a petezsákot. Nekem az extra magas hcg szintet az okozta, hogy valószínűleg előző hónapban is már terhes lettem, csak elment a baba. Illetve nagyon gyorsan illetve ngy mennyiségben termelte a szervezetem a hcg-t, már a 12 dpo nagyon erős tesztem volt. ÍGy most hogy szeretnénk tesót (10 hónapja, de hiaba), már a nem várt elott is tesztelek. Ami árulkodó volt a terhességemnél az a korai es nagyon határozott tünetek. A dokim szerint a magas hcg szintem miatt kezdődtek meg korabban es emiatt voltak ennyire jól "érezhetőek" is. Ne aggódd túl, minden rendben lesz! 🎀
2018. jún. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#9-es ne haragudj, de te valamire rosszul emlékszel, vagy rosszul értetted, amit mondtak neked.


A méhen kívüli pont ellenkezőleg működik.. alacsony, lassan növekedő hcg az egyik jele.


Az extrém magas hcg a mola terhesség jele.

2018. jún. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!