Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha Clostit szedek, de nem...

Ha Clostit szedek, de nem indokolja semmi, tehát van peteérésem, nincs semmi női bajom, lehet tőle vmi bajom?

Figyelt kérdés
2018. júl. 3. 19:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Nekem lett, hiperstimuláció. Szép nagy ciszták a petefészkeimben, 4,5-6,5 cm közöttiek, összesen 4 db.
2018. júl. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Ha nincs semmi bajod, akkor miért szednéd?
2018. júl. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ikreket szeretnék.
2018. júl. 3. 19:41
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

És ugyan miért szeretnél ikreket? Azért, mert nagyobb a vetélés, a koraszülés, a fejlődési rendellenesség, a toxaemia, a hypertonia, a HELLP-sy és gyakorlatilag az összes szülészeti szövődmény kockázata?

Remélem ez csak vicc.

2018. júl. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Néhány százalékkal nagyobb, nem kell odalenni.

Ez pont olyan, mint amikor kampányolnak a császármetszés ellen. Holott evidens, hogy sokkal jobb úgy szülni (2 császárom volt).

2018. júl. 3. 20:08
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Akkor egészségedre, csináld. Két császár után pláne jót tesz majd a méhednek, hogy még nagyobbra kell tágulnia, mint egy egyes terhességnél.

Egyébként ahogy írták: hyperstimulációs szindróma is lehet a vége, ami potenciálisan életet veszélyeztető állapot.

Mit is szoktak erre mondani? Nagy az Isten állatkertje.

2018. júl. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

83 százalékos, állj már le az offolással. Megvolt a prédikáció, nem kérte senki, de köszi, viszlát.


Elsőnek: ez hány havi closti után jelentkezett?

2018. júl. 3. 20:13
 8/16 anonim ***** válasza:
97%
Én a szaglásomat vesztettem el hetekre clostitól, de peteérést nem csinált. Olvasd el a betegtájékoztatóját, le vannak írva a mellekhatasok. Nekem hármasikreim vannak, így az ikres közösséget jól ismerem. Rengeteg vetélésről, koraszülésről, meghalt babáról, sérült babáról szóló történetet ismerek. Nem normális, aki szánt szándékkal ki akarja tenni magát és a gyerekeit az ikerterhesség kockázatának. Két császár után meg....
2018. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, túlstimálódhat a petefészked, becisztásodhatsz. Ez nem C-vitamin, az agyalapi mirigyet stimulálja. Ha nincs bajod, fölösleges, inzulinnal sem lövöd magad, ha nem vagy cukros, ugye? Nem leszel tőle hamarabb terhes, annak segít, akinek nincs peteérése és így gyógyszer nélkül esélye sincs terhességre.
2018. júl. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkozz logikusan...a gyógyszer mechanikája az, hogy ösztrogén termelésre stimulálja a szervezetet (ezáltal kiváltva a normális peteérést) Nyilván ez nagyon előnyös azoknál akiknél kevés az ösztrogénszint, vagy egyéb hormonális zavar áll fent.

Viszont ha valaki olyan szedi akinek az ösztrogén termelése normális, értelemszerűen erős ösztrogén túlsúly jöhet létre, ami petefészek hiperstimulációhoz vezethet ami eléggé veszélyes állapot. Petefészek ciszták jelenhetnek meg, folyadék gyűlhet fel a hasüregben, vérrögképződés indulhat be stb... (Meg egyáltalán hormonrendszer felborulását okozza.)


Ráadásul mivel gondolom nem hivatalos orvosi forrásból akarsz closty-t szerezni (mivel receptköteles szer) nem fognak ultrahanggal ellenőrizni sem (mint azt ilyenkor kötelező pont a hiperstimuláció veszélye miatt) szóval dupla veszély, hogy ha baj van senki nem fog tudni időben közbelépni.


Amúgy ez sem garancia az ikrekre. Nekem mindkét nagyszülőm iker volt (szóval volt genetikai esély is) a családban is sok az iker, és clostylbegytet is kaptam (Pcos miatt) mégsem lettek ikreim. Szóval butaság.

2018. júl. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!