Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » P3 citologia miatt lehet...

P3 citologia miatt lehet pozitív terhességi teszt?

Figyelt kérdés
1honapja voltam rakszuresen kiderült p3-as lett tovább kuldik a korhazba de csak 3het múlva lesz eredmény.. közben multheten teszteltem mert majus25-en volt utoljára meg es mind a két teszt pozitív lett..nőgyógyászom elment szabadságra 23.-an tudok menni hozza, egy asszisztens aki ért ehhez ő mondta hogy a p3 is okozhatja a pozitív tesztet es nincs baba..:/ valakinek volt ilyen?

2018. júl. 9. 18:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Na ezt én kétlem! Nekem is P3 volt a citológiám, viszont baba miatt volt pozitív a tesztem. Azóta már 8 hós a fiam!!!
2018. júl. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Biztos, hogy nem attól van.
2018. júl. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező! Nagyon ritka de valóban előfordulhat, hogy nem baba miatt pozitív egy terhességi teszt. Bizonyos rákos sejtek termelhetnek béta-hcgt. De hangsúlyozom: ritka! Szóval amit mondtak neked, az valóban lehet akár igaz is.


De amennyiben rajta vagytok a baba projecten, és kimaradt a vérzésed, akkor bizony lényegesen nagyobb az esély arra, hogy baba van a dologban.


És ahogy az első Válaszoló írja, kihordható P3-al is egy baba :)

2018. júl. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok! Na végülis nálam úgy volt hogy elmentem nőgyógyászhoz, vett kenetet. Aztán egy hétre rá pozitív lett a tesztem. Visszamentem a dokihoz, mondtam hogy pozitív a tesztem. Ő meg közölte hogy P3 a citológia. Mondjuk akkor még babát nem láttunk, mert korán mentem, de egy hét múlva már volt szívhang is.
2018. júl. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen mar 1 éve próbálkozunk eddig cisztaim miatt nem sikerült de mikor utoljára voltam dokinal mondta hogy nincs ciszta. Tunetem is van mellfajas es a faradekonysag. Nagyon remelem hogy baba van:)
2018. júl. 9. 18:39
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Itt konkrétan azt mondták a kérdezőnek hogy nincs baba, nem azért pozi a tesztje!! Ezt látatlanba hogyan mondja meg egy aszisztens????? Ha még nincs eredménye akkor honnan tudhatná hogy mitől pozi a tesztje???

Most akkor ezért kellett minket lepontozni??? Mert aztán mennyire valószínű hogy P3-as citológiával olyan rákos sejtjei vannak amik pozitív tesztet eredményeznek?!?!

Mellesleg nekem aztán kiderült hogy P3 helyett P4 és a szövettan CIN3 al jött vissza, szóval... Az már konkrétan rákos sejteket jelent. A P3 lehet akár gyulladás is...

2018. júl. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%

És azt nem lehet tudni, hogy mitől lett p3-as?

Nincs semmi tünet?

Azért egy fertőzésnek, gyulladásnak vannak tünetei is általában.

Csak az éves citológiára mentél? Vagy volt konkrét panaszod is?

Én eddig cisztáról, miómáról hallottam, hogy okozhat fals pozitív eredményt. De az nem okoz p3-as citót.

Lehet, hogy az asszisztens már tud valamit? Azért mondta ezt?

2018. júl. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Az éves vizsgálatra mentem nem volt semmi panaszom.. es az asszisztens se tud semmit csak mondta hogy ne eljem bele magam mert lehet a p3tol van pozitív teszt viszont az is lehet hogy a babatol van p3... érdekes majd kivancsi leszek mit mond a doki két hét múlva
2018. júl. 9. 19:07
 9/21 anonim ***** válasza:
80%
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy a pap festés már eléggé elavultnak számít. Sőt a dokim azt is mondta, hogy a modernebb bethesda is már elavult. Szóval a citologia miatt ne parazz. Megnéznek majd valószínűleg még egyszer és eldonti a doki, hogy mi a helyzet
2018. júl. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

1. Az, hogy a p3-as cytológiától pozitív a teszt, az egy baromság. Nem tudom milyen asszisztens mond ilyet, de ha nőgyógyász mellett dolgozik, az szégyen.

A cytológia során a méhnyak sejtjeit vizsgálják. Létezik olyan (MARHA RITKA) daganat, ami pozitív tesztet okoz, mert HCG-t termel, de olyan a PETEFÉSZEKBEN (ill. molaterhesség/choriocarcinoma esetén a méhben) lehet, nem a méhnyakban. Egy méhnyakrák sosem fog pozitív HCG tesztet csinálni. És a közhiedelemmel ellentétben egy szimpla petefészekciszta sem. Szóval nyugodjál meg, ha pozitív a teszted, akkor 99,9999999%, hogy szimplán terhes vagy.


2. Jó lenne, ha a pap beosztás mellé leírnád a Bethesda beosztást is, mert nem mindegy, hogy ASC-US vagy ASC-H, esetleg még súlyosabb eltérést láttak.


Ha még ennyire a terhesség elején vagy, valószínűleg meg fogják ismételni a cytológiát, és ha szükséges, akár terhesség alatt is végeznek conisatiót. De ezt majd az orvos eldönti a lelet függvényében.

2018. júl. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!