Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi az esélye így a terhess...

Mennyi az esélye így a terhességnek? (hasmenés, pótszem)

Figyelt kérdés

Tegnap elkezdett fájni a gyomrom. Este fél 11-kor vettem be a fogamzásgátlót, majd rá egy fél-háromnegyed óra múlva kisebb hasmenésem volt. Tegnapelőtt voltunk együtt a barátommal, de nem élvezett belém. Nem tudom mennyi maradt bennem az első gyógyszerből, de reggel fél 5-kor inkább vettem be még egyet a biztonság kedvéért. Még benne voltam a 12 órában. Szerintetek mennyi az esély a terhességre? Illetve ha mégis mindkettő felszivódott, akkor mi bajom lehet?

Az a baj ma senkit nem tudok megkérdezni erről a hétvége miatt. Leghamarabb csütörtökön tudok orvoshoz menni. És izgulok nagyon. Még sosem fordult velem elő hasonló. Köszönöm ha valaki tud tanácsot adni!


2018. júl. 14. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Semennyi, én mindig így csinálom, ha bevételt követő 4 órán belül menne a hasam. Semmi nem történik attól sem,ha egyszer-egyszer másfél, vagy akár két bogyónyi gyógyszer kerül a szervezetedbe. De így a biztos.
2018. júl. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%
A gyomorbol háromnegyed óra múlva nem kerül a tartalom a vastagbélbe, így nem ürülhetett ki a gyógyszer. "Potszemet" meg fogamzásgátlóbol nem szojtak beszedni. A terhesség esélye minimális, egészen pontosan pont annyi, mint a hasmenésed nélkül
2018. júl. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1:Köszönöm szépen, megnyugtattál!! :)


#2: Hogyhogy pótszemet nem szoktak beszedni? Benne van ìgy szó szerint a tájékoztatóban, hogy pótolni kell. Nem értem.

2018. júl. 14. 11:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, hogy pótoltad. Így tuti védve vagy. Az első tuti távozott a hasmenéssel.
2018. júl. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Pótolni amit nem vettél be, nem pedig extrát beszedni....
2018. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4: Köszi akkor :) Én is jobbnak éreztem igy, mint hogy utána baj legyen.

#5: Olyan témához ne szólj hozzá, amihez nem értesz. Segítséget vár az ember, nem azt hogy baromságokat olvasson. Szerencsére kaptam normális válaszokat! Az orvosom is felhivtam volna ha nem lenne hétvége.

2018. júl. 14. 16:37
 7/8 anonim ***** válasza:
#5-ös, ha hányás, vagy hasmenés miatt bizonytalan, hogy felszívódott-e teljesen a gyógyszer, ugyan úgy kell eljárni, mintha be se vette volna. Tökmindegy, hogy azért nincs-e elég bevitt hatóanyag, mert kihányta/kifosta, vagy mert elfelejtette bevenni. Pótolni kell a szokott időhöz képest 12 órán belül és akkor nincs extra teendő (gumi, számolgatni az utolsó aktust, stb.)
2018. júl. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#5: Mi a teendő hányás vagy súlyos hasmenés esetén?

Ha a tabletta bevételét követő 3-4 órában hány, vagy súlyos hasmenése van, fennáll annak a veszélye, hogy a tablettában lévő hatóanyagok nem szívódnak fel teljes mértékben a szervezetbe. Ez a helyzet hasonló ahhoz, mint amikor elfelejtett bevenni egy tablettát. Hányást vagy hasmenést követően vegyen be egy újabb tablettát egy tartalék csomagból, amilyen hamar csak lehet. Ha lehetséges, ezt a szokásos tablettaszedéshez képest 12 órán belül tegye meg. Ha erre nincs lehetőség, vagy a 12 óra már eltelt, a \"Ha elfelejtette bevenni a Jangee filmtablettát\" pontban lévő utasításokat kell követnie.


De biztos ez is baromság! Köszi a felettem írónak is a magyarázatot! Bár az igaz hogy nem súlyos volt a hasmenésem.

2018. júl. 14. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!