Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg sokkal gyorsabban...

Tényleg sokkal gyorsabban lehet így teherbe esni?

Figyelt kérdés

Írjatok kérlek tapasztalatokat. Interneten olvastam, hogy 12 hónap alatt a nők 85%-a teherbe esik védekezés nélkül. (Abban az esetben is, ha nem fókuszálnak szándékosan a termékeny napokra.) Ugyanakkor, ha tudatosan együtt vannak minden ciklusban a termékeny napokon többször is, akkor 6 hónap alatt lesz terhes a nők 81%-a. Ez igaz lehet?


Sajnos mi nem tudunk tudatos szervezés nélkül minden ciklusban rendszeresen együtt lenni, mert 2-3 hetente több napra el kell mennem anyukámhoz, aki beteg. (Tőlünk elég messze él.) Tehát azt nem tehetem, hogy csak rendszeresen együtt vagyok a párommal, "így úgyis beleesnek a termékeny napok" címszóval. Tudatosan oda kell rá figyelnem, mikor utazom haza a szülőkhöz, és hány napra. Csak nem tudom, tényleg lehet-e ennek hinni :).


2018. júl. 18. 20:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Miért kell ennyire rágörcsölni??? Ha jön jön. Itt ez a divat?
2018. júl. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Huszonévesen még így lettem volna vele, hogy ha jön, jön, mert akkor még úgy éreztem volna, hogy ráérek. Csak sajnos akkor még messze nem voltak adottak a körülményeim egy gyerekhez.

Most viszont, közeledve a 31 éves korhoz (első babára várunk), sajnos nem érzem, hogy ráérek évekig várni. Jó lenne, ha nem másfél év múlva jönne, plusz 9 hónap, míg megszületik. Tudom, nem kívánság műsor :).De azért jó lenne nem 33 évesen szülni az elsőt:).

2018. júl. 18. 20:48
 3/14 A kérdező kommentje:
Kolléganőm 35 éves korában tudott szülni, így alakult az élete. Érthető okokból neki sem volt akkor mindegy, hogy fél év múlva, vagy másfél év múlva jön, amire vár.
2018. júl. 18. 20:51
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az általad idézett statisztikai felmérések nagy populációra vonatkoznak (a minta kiválasztás esetleges szempontjairól meg az sem tud, aki idézi az egyes közleményeket). Te viszont csak egyetlen alany vagy, tehát sem rólad, sem a partneredről nem lehet tudni szinte semmit, eltekintve a te életkorodtól, de azt sem tudni, hogy az idézett statisztikában szereplő nők milyen átlag-életkorúak voltak.

Mindenesetre megnyugtató lenne, ha a partnered termékenyítő képességé legalább átlagos lenne.

2018. júl. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én pár hónap múlva leszek 31 éves, ő pedig már betöltötte a 31-et. Annyit tesz még hozzá a cikk, hogy számít a nők életkora is, mivel 25 évesen minden 3., 35 évesen pedig minden 6. nő esik teherbe a termékeny napokon folytatott együttlétek után egy ciklusban.
2018. júl. 18. 21:09
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem meg ne olvass ilyen statisztikákat. Szexeljetek amikor jól esik, így tuti könnyebben megfogan, mint számolgatással.
2018. júl. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha célzottan a termékeny napokon szexeltek, nyilván nagyobb az esély, mintha nem figyelnél erre, aztán vagy eltaláljátok, vagy nem. De azt senki se fogja tudni neked garantálni, hogy akkor most így tuti terhes leszel 6 hónapon belül. Lehet, hogy azonnal, lehet, hogy így is lesz másfél év. Eltérő, hogy ki mennyire termékeny.
2018. júl. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem igaz, szerintem nem. Mármint, ha nagamból indulok ki!

Mi 2 naponta voltunk egyutt +ovuteszteltem is, így nem maradt ki egy ovuláció sem.

Szedtem E vitamint a méhnyálkahártyámra, meg folsavat.

10.ciklusban sikerült ígyis.

K

2018. júl. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Csak a saját példám írom le: egyik gyerekkel a menstruáció utolsó napján estem teherbe. A következővel a ciklus végén. Tehát eleve nem akkor, mikor elvileg termékeny napok voltak.

A másik: rágörcsölés. Háromszor estem teherbe 1-2 cikluson belül. Sajnos missed ab lett a harmadik. Itt jött a rágörcsölés: 9 hónapig nem sikerült, miközben mindig 100% biztos voltam, hogy terhes lettem, és minden tünetet produkáltam, beleértve, hogy 3-5 hetet is késett. (Nem napot, hetet!)

Legközelebb akkor estem teherbe, mikor azt mondtam, hogy hagyjuk a fenèbe, nem is akarok több gyereket. Akkor csak szexeltünk élvezetből, és lett is eredménye. ;)

Szóval: első pár hónapban ne erre gondolj àllandóan. Tudom, mondani könnyű. De ne úgy kezdj neki, hogy elsőre sikerülnie kell, mert nem akarsz 33 évesen szülni.

Hidd el: egyáltalán nem számít 1-2 év, még 40 fölött se, nem hogy a ti korotokban. :)

2018. júl. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Most vagyok túl a 10. sikertelen ciklusomon. Ovulációs tesztet is használok, figyelem magam így 100%, hogy 7 ciklusban jókor voltunk együtt. Mindketten 27 évesek vagyunk. Javasolom neked, hogy még az elején menj el hormonális vérvételre, hogy időben kiderüljön van-e valamilyen apró eltérés!
2018. júl. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!