Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ma az 5. DPO. Jövő hétvégére...

Ma az 5. DPO. Jövő hétvégére nem várom. Ti hogy viselitek a várakozást?

Figyelt kérdés

Tudom, nem sok idő, 7 hónapja próbálkozunk csak.

De egyre nehezebb...

Az első pár hónap negatív tesztekkel simán ment.

Görcstelenül, hogy úgy mondjam.

De ez a hónap, ez más.

Nem azért, mert sikerérzetem van, hanem mert annyira próbálok nem rágörcsölni, nem erre gondolni, hogy szinte csak erre gondolok.

Lekötöm magam, tanulok, de nem segít.

Görbét már 5 hónapja vezetek, vitaminokat is szedünk mindketten.

A doki azt mondja, h ez rendben van, leghamarabb télen kell mennem, ha addig nem sikerül.

Páromnak volt már vizsgálat.

Más egyéb nem.

Tudom, h sokmindentől lehet, h nem sikerül, de azt majd csak télen kezdik el.

Még egy vérvizsgálatot sem csinálnak, mert "csak" 31 vagyok.

Párom már elmúlt 40, sokáig nem szeretnénk próbálkozni, ő max egy évet akar neki még adni, a próbálkozásnak, utána hagyni.

Megértem őt is, de ez mély szomorúsággal tölt el..

Gyakran olvasom, hogy sokaknak évek alatt sikerül csak.



2018. aug. 9. 13:12
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:

Szia :)

Szintén 5. Dpo nál tartok. 19.ére nem várom. Még csak a második próbálkozásunk. Nekem most nagyon erős fehér krémes folyásom van ezen kívül más furát nem tapasztaltam még.

2018. aug. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:

Ha jól emlékszem az jót jelent :)

Nekem nem szokott lenni folyás..

Talán ez is baj, nem tudom..

Mondjuk ovukor a tojásfehérjés nyákom is elenyésző, de van.

Lehet h én száraz típus vagyok :-D

Mellfájdalmom és hasszurkán kívűl nem tapasztalok semmit.

De persze nagyon várom a tüneteket és h teljenek a napok..

2018. aug. 9. 13:52
 3/50 anonim ***** válasza:
O igen a hasam nekem is szúrkál, bár semmi mellfájdalmat nem érzek.
2018. aug. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
En elmennek a helyedben masik dokihoz a parod miatt, mert o meg max 1 evet ad a dolognak, nem varakoznek, kivizsgaltatnam magam, sok orvos ajanlani is szokta elore, legalabb az alap dolgokat (3. es 21. napi hormonsor, vercukor, inzulinterheleses vizsgalat) biztosan megcsinaltatnam, ultrahangon kernek peteeres kovetest, kozben ovulacios teszt, nyakfigyeles, hogorbe, aviva torna, csaladallitas, folat (nemfolsav, mert az nem mindenkinel szivodik fel, vsgy kulon folsavszintet nezetni), hogy tuti minden meglegyen a ti reszetekrol.
2018. aug. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok, en ezeket csinaltattam meg anno, illetve csinaltam, amiket irtam, es nagyon jol tettem, igy derult ki, hogy nemtjesen oke minden. Mondjuk nekem 3-4 napos barnazassal indult a ciklusom, es volt mar az elozmenyeimben pcos es IR, de ezeknek sokszor alig eszreveheto tuneteik vannak.

Az mar jo jel, hogy a parodnal rendeben talaltak a dolgokat.


Milyen hosszu a ciklusod?Hany napos a verzesed? Rogton piros vertel indul, vagy van barnazas? A BMI-d rendben van, normal tartomanyba esik, vagy esetleg tul sovany/tulsulyos vagy vagy? Az anyagcsered mennyire gyors/lassu? Eszel feher cukros, feher lisztes, adalekanyagos dolgokat? Mit sportoldz es milyen gyakran? Ulomunkat vegzel? Van a csaladban barmilyen olyan tortenet, ami felelmet kelthet benned tudatalatt a gyermekvallalassal kapcsolatban? Szuleiddel, illetve elsosorban anyukaddal milyen a kapcsolatod?


Nagyon sok dolog befolyasolhatja. A hormondokim azt mondta anno, hogy 40% fizikai, 60% lelki tenyezoktol fugg, hogy osszejon-e a baba. Nekem mar van egy gyerekem, 1,5 eve varunk a masodikra, ebbol 6 honapja van ciklusom. Az utobbi 2 honapban egyre inkabb kezdem fasultnak erezni magam ezzel kapcsolatban, most legutobb kesett egy hetet, azert remenykedtem, de sajnos nincs baba. Ez persze teljesen mas helyzet, hiszen mar van egy gyerekunk. Ha nem lenne, en tuti elore inkabb kivizsgaltatnam, amit csak lehet, nehogy kifussunk az idobol.

2018. aug. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

Egyszer már történt orvosváltás, mert nem volt túl megbízható. Kb 2 havonta mentem, de csak hüvelyi uh, kis beszélgetés, görbemutatás. Mutattam neki, h nem volt ovu, megnézte, ciszta lett belőle és adott progeszteront. Persze az utasításai alapján szedtem, de nem nagyon tetszett, hogy vizsgálat nélkül írja fel. Utána kerestem másik dokit, annál még csak egyszer voltam, vele maradtunk ennyiben, hogy télen legközelebb.Azok közül, amiket írtál, nyákfigyelés, ovuteszt, hőgörbe, ezek vannak meg. Ezeknek köszönhetően már tudom, hogy pontosan mikor van ovu.

Köszönöm, hogy írtál, sokat jelent. A többi dolognak is utananézek. Folátról pl még nem is hallottam..

Remélem, h novemberben, az a tervem, h akkor megyek, ezek a vizsgálatok várnak rám.

A helyzet az, h Németo-ban élünk, egy nem túl nagy kisvárosban, nem tudom, hogy mit h szoktak, mi a sorrend a vizsgálatoknál. Ezért is nem szoktam kötözködni, csak csinálom, ahogy mondják.

3 napos a vérzés, de ahány dokinak ezt eddig mondtam, mindenki azt mondta, h rendben van, örüljek neki.

Ciklushossz változó, 29-35. Barátcserjét írt fel most ciklus rendezésre az új orvos.

Talán kicsit túlsúlyos, mióta a dohányzásról leszoktam, 2 áv alatt 15 kg-ot híztam.

BMI 25 azt hiszem. 165 centi, 67 kg.

Egy jó ideje egészségesen élek, semmi cukor, vagy liszt. Low carb életmódot követem.

Túrázni szoktunk kb 2 hetente.

És közepesen nehéz fizikai munkát végzek.

60% a lelki? Nem tudtam..

Ami ezzel kapcsolatos és gondolnám, hogy köze van hozzá, az a szüléstől való nem is félelem, hanem rettegés.

Beszéltem már róla pszichológussal.

És persze minden nap megbeszélem magammal, hogy ez butaság, mindenki túléli és ez az egyetlen ára, hogy egy cuki kisbaba a miénk legyen.

Egy jó ideje már nincs is a félelem, inkább arra gondolok, hogy talán tudatalatt megmaradt... :(

Érdekes dolog, mert egész régóta emlékszem, hogy ha erre gondolok félek..

2018. aug. 9. 16:17
 7/50 anonim ***** válasza:
Ma vagyok a 4. DPON 19.re nem várom. Nagyon nehéz a várakozás de felesleges korán tesztelni :(
2018. aug. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
Nekem semmi tunetem nincs, viszont hiszek benne hogy ez a hónap osszejott szóval már alig várom hogy tesztelhessek.
2018. aug. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:

Szurkolás mindenkinek!

Én kedd reggelre gondoltam, az 10. dpo, szerintem megpróbálom.

Így ez a pár nap már nem is olyan vészes.

Amúgy titkon én is reménykedem, nem lehet nem reménykedni.

De inkább a nemlegesre készülök fel.

2018. aug. 9. 19:31
 10/50 anonim ***** válasza:
En mindig a pozitivra készülök, nem csak tesztelesben, általában bejon, próbáld ki te is :)
2018. aug. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!