Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló utáni első...

Fogamzásgátló utáni első hónapban hogyan kell számolni a ciklust?

Figyelt kérdés
Gyógyszer előtt normál 28 napos volt, de nem tudom mennyi idő alatt áll vissza, így azt se tudom, mikorra nem várom. A peteérésem (ha volt) talán a múlt héten lehetett, de ezt csak a nyákból gondolom. Mikor lehet tesztet csinálni ilyen esetben?
2018. aug. 14. 09:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz számolni, mert még nem állt vissza a saját hormonszabályzásod, nincs mihez viszonyítani.

Amivel kicsit tudsz saccolni, az a gyógyszer elötti ciklushossz, az valamennyire figyelembe vehetö.

2018. aug. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Viszonyítasz a tabletta előtti ciklushosszaidhoz. Én magam világ életemben rövid ciklussal rendelkeztem, 23-25 naposokkal, aztán több, mint 4 évig, majd szülést követően másfél évig szedtem tablettát (szülés után teljesen kicsinált, nem tudtam szedni, azért kellett abbahagynom), és ugyanez a rövid ciklus maradt abbahagyás után is. Tehát ahhoz tudsz viszonyítani.

Illetve ha mondjuk nem voltak 30 naposnál hosszabb ciklusaid és 30 nap után sem jön meg, akkor érdemes tesztet csinálni. De ezért mondják, hogy bár nyugodtan lehet abbahagyás után próbálkozni, de érdemes kivárni az első ciklust, hogy egyáltalán megjön-e, rendeződött-e minden, beindultak-e a természetes folyamatok, kivárni az első menzeszt és utána próbálkozni.

2018. aug. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Pont emiatt javasolnak pár hónap "pihenést",amíg vissza nem áll a peteérésed vagyis a ciklusod nem rendszereződik.

Ha jelentkezett a nyúlós nyák és voltatok is akkor együtt,akkor én mindenképpen tesztelnék rá 2 hétre,meg pár nap múlva is.

2018. aug. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!