Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kettő gyerek között 6-7-8 év...

Kettő gyerek között 6-7-8 év kor különbség, testvérkapcsolatba jónak számit?

Figyelt kérdés
2018. aug. 16. 08:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

Hát ez mindig egyedi, függ az egyénektől és a család értékrendjétől is.

Nálunk 7 év volt a különbség, testvérem sírt ki a szüleinktől, mert unatkozott egyedül. De a szüleim is akartak második gyereket csak nem sikerült.

Eleinte nem szeretett hogy sírok, sok volt neki egy kisbaba. Később ő vitt óvodába is, utálta hogy miattam késik el. Sokat ijesztgetett, bántott. Később egész jó viszonyunk lett, de nem tartott soká mert megházasodott és utána le voltam ejtve.

2018. aug. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%
Nekünk rengeteg lenne, de mondjuk mi a másik véglet vagyunk, a két nagy között csak 13 hónap van. 😊 Viszont még mindig jobb egy nagy korkülönbség, mint egykének lenni, szóval ha ez a kérdés apropója, akkor hajrá! 😊
2018. aug. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
6 év különbség van köztem és a húgom között. Az első jópár évben nem igazán tudtam vele mit kezdeni. Jelenleg 16 éves, én 22. Most kezdem azt érezni, hogy tudunk valamiről közösen beszélgetni. Szerintem 6 év már sok. Anyáék kisebb különbséget akartak, de így sikerült.
2018. aug. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%
Lányom 9, fiam 2. Imádják egymást, hála isten fantasztikusan jó testvérek. A nagy élvezi, hogy segíthet a kicsi körül.
2018. aug. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem a 8 már sok. Úgy értem,a szülőnek könnyebb, mert a 8 éves már önállóbb, meg tudod kérni hogy segítsen ebben abban. Tud segíteni a házimunkában is, vagy legalább csak elpakol maga után.

Nem kell pelenkázni, etetni, fizikailag képes magát ellátni.

Nincs olyan testvérféltékenység, hiszen jó kapcsolat esetén megérti, hogy egy baba az baba, mások az igényei mint egy nagyobb gyereknek.

Nem fogja bántani sem már valószínűleg, max elkerüli ha "idegesíti" a baba sírása vagy hasonló.

A szülőnek könnyebb így eleinte az biztos.

Viszont : a két gyerek egymással nem sok mindent tud kezdeni kicsiként.

Mire a kicsi 2-3-4 éves lesz, a nagy már 10-12-14, nem sok közös programot tudok elképzelni nekik.

A kis korkülönbség fizikailag megterhelő a szülőnek az elején, (etetés, éjszakázás, hiszti, féltékenység egy 2-3 éves nem érti még hogy ne bántsa a tesót) viszont nagyon összenőnek, eljátszanak együtt (tudom van ellenpélda is ahol egész életükben "ölik " egymást)programot csinálni is egyszerűbb velük, hiszen érdeklődésük nagyban hasonló.

Nekem van részem mindkettőben. A gyerekeim (3an vannak) között 2-2 év van, idén már nagyon klasszul elvannak együtt, ha bárhova megyünk szépen intézik maguknak a dolgokat (elmennek egyedül wc re vagy a strandon a büféshez ) Az eleje húzós volt, egyik pici másik kicsi, mikor a harmadik született a legnagyobb is csak 4 éves volt, és fiú és nem volt vmi önálló.

7 évig nem aludtam át egy éjjelt se.

A tesóm és köztem viszont majdnem 9 év volt/van, hát gyerekkoromban nem sok közünk volt egymáshoz. Amikortól emlékeim vannak (úgy 5-6 évesen) ő már 14-15 volt , majd utána egyetemre ment, 2 hetente jött haza.

Felnőtt korunkban úgy 20 felett lettünk nagyjából jóba.

2018. aug. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
46%
Sok. De nem mindegy, ha ez van? Felnöttként esetleg jóban lehetnek, gyerekként nem lesz közös érdeklődés.
2018. aug. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
58%
Nekem 3 testvérem van. A nővérem 10, a bátyám 8 évvel idősebb, az öcsém 2 évvel fiatalabb. A nővéremmel sajnos nem felhőtlen a viszonyunk, kisebb koromban nagyon jó volt, de mára elhidegültünk értékrend különbségek miatt (én most 29 vagyok). Bátyámmal nagyon jó a kapcsolatunk, mindig is az volt, a 8 év korkülönbség ellenére. Öcsémmel gyerekként szinte üindug veszekedtünk/verekedtünk, de ma már imádjuk egymást. Szóval nem biztos, hogy a korkülönbség az oka annak, hogy 2 testvér kijön-e egymással vagy sem. Inkább személyiség függő.
2018. aug. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Húgommal 6 év van köztünk. Szörnyű volt a gyerekkorunk, sosem egyeztünk. Akkor lett jó a viszonyunk, mikorra már ő is felnőtt. Azóta viszont nagyon jóban vagyunk.


Én ezért (is) akartam kis(ebb) korkülönbséget a gyerekek között.

2018. aug. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Csak azt tudnám, hogy itt mégis mit kell lepontozni?? Ez legyen a legnagyobb öröme annak, aki ezzel szórakozik
2018. aug. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az én válaszomat miért is kell lepontozni? Miért nem jo?? Személyes tapasztalaton alapul. Erre gerjedtek? Szánalom... Hetes voltam...
2018. aug. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!