Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 3,9-es TSH értékkel teherbe...

3,9-es TSH értékkel teherbe lehet esni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 éve 3 feletti értékeket mérnek a TSHm-ra. Tudom ez benne van még a normál tartományba,de teherbeesésnél ez tudtommal már nem jó érték(1-2 a jó). Felkerestem itt helyben már 2 nőgyógyászt is,de mintha nem is értenének hozzá. Babaprojekten vagyunk és szeretném tudni,hogy merre lenne érdemes tovább menni? Nőgyógyásznál már nagyon nem próbálkoznék az az igazság :/ Vagyis nem tudok már kinél.


30/N



2018. aug. 16. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Normálban benne van, de teherbeeséhez elég sok, van aki teherbe esik ennyivel, évek alatt.

De 2,5 inkabb 2 alatt kell legyen. Igy nehez ügy :/

2018. aug. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Endokrinológiára kérj beutalót, illetve először vérvételre. Mondd meg a házidokinak, hogy babát szeretnétek, ha sok az érték, el fog küldeni
2018. aug. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nem olyan magas ertek hogy beleszólna a teherbeesésbe, de konzultálni kell orvossal.
2018. aug. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Én ennyivel estem teherbe az elsővel, hamar összejött a baba, nem volt semmi gond, de figyeltük a hormonokat. Szoptatás alatt viszont pajzsmirigy gyulladásom lett, gyógyszert szedtem, mikor a második összejött, utána viszont elhagyhattam a gyógyszert.
2018. aug. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 2,5-re már Letroxot kaptam, beállította 1,5 körülire, azzal már teherbe tudtam esni.
2018. aug. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annyit mondott az endokrinológus, hogy lehet próbálkozni, de ha sikerül azonnal keressem fel, mert be kell állítani az értéket, nekem is e körül volt, sőt picit magasabb is. Végül 5 hónap alatt sikerült a baba, akkor 4.2 volt az értékem, az orvos megemelte a gyógyszer adagomat és levitték 1 körülire, a terhesség alatt végig ellenőrizni kellett.
2018. aug. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

3 év alatt változhatott,akár többször is.

Nekem pl mindig más értékem volt, de az utolsó értékem 4,8 lett májusban, majd teherbe estem.


Endokrinológus majdnem leszedte a fejem mire bejutottam hozzá,hogy miért vártam annyit, örüljek hogy megmaradt a babó.

Azonnal vérvétel, de szerencsémre lement 1,6-ra az érték. Valószínű a terhesség által, de most havonta ellenőriztetni kell majd a TSH-t.


Kérj a háziorvostól endokrin beutalót, de először egy vérvételt tsh értékre..


Nőgyógyász meg legyint, nekem azt mondta 4-ig jó az érték.

Persze..csak nem terhesen.

2018. aug. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Én pontosan ekkora rsh-val estem teherbe pár hónap alatt, egy endokrinológus-nőgyógyászhoz jártam, szerinte a referencia tartományon belül megfelelő a tsh terhesen is, csak akkor adott gyógyszert ha kikerültem a tartományból.
2018. aug. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Nekem az endo dokim és a nőgyógyászom is azt mondta, hogy 2.5 alatt kell lennie várandósság tervezésekor. Az enyém magasabb volt, 5 fölött, gyógyszer levitte 2 alá, de amikor teherbe estem felugrott 3-ea és rögtön emeltek az adagon.
2018. aug. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
33%

Szia,

5.8 al, a 4. Hónapban.

Most vagyok 10 hetes, mivel sajnos felment 10 fölé, jovohetre kaptam idopontot az endos dokihoz.

Szépen növekszik a baba, semmi "egyéb" panasz nincsen, a tipikus fáradtság-émelygés duon kívül.


Kovezzetek meg, de ez hit kérdése is.

Tudtam hogy sikerül. És lám :)

20 éve diganoszizalt Hashimotos vagyok

26/n

2018. aug. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!