Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzás gátló szedése után,...

Fogamzás gátló szedése után, nem vagyok benne biztos, hogy be fog indulni rögtön a peteérésem. Hogy tudok meggyőződni arról, hogy van-e peteérésem?

Figyelt kérdés

Augusztusban abbahagytam a fogamzásgátó szedését 3 év után, mert babát szeretnénk. Mióta elkezdem menstruálni, sose voltak rendszeresek a ciklusaim. Általában 5-6 hetesek szoktak lenni.

Másfél éve tartottam egy 3-4 hónapos szünetet. Ekkor csak nagyon gyenge és viszonylag rövid menstruációim volt kb. 35 napos ciklussokkal. Ezért gondolom, hogy akkor nem volt peteérésem.


Most vettem ovulációs tesztet, hogy tudjam, hogy beindul-e most a peteérésem, vagy nem. Kicsit aggódok... Az utolsó menstruációm augusztus 19-én kezdődött, ma csináltam ovulációs tesztet és teljesen negatív volt.

(Utoljára kb 1 éve voltam nőgyógyásznál, akkor minden rendben volt.)


Akinek hasonló problémája volt, mesélne egy kicsit, hogy hogy oldódott meg?

Illetve kb. hány ciklus után baj, ha nem indul be magától a peteérésem?

És hogy érdemes ovulációs tesztet csinálni ilyen helyzetben? (Pl elég minden 2-3 naponat, vagy kell minden nap?)

Van valami más módszer, amiből tudhatom, hogy van-e peteérésem?


Nem vagyok nagyon jártas még a témában. :/



2018. szept. 3. 20:23
 1/3 A kérdező kommentje:
fogamzásgátló* Bocsánat az elírásért.
2018. szept. 3. 20:24
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én abbahagytam kb. 7 év szedés után, volt 1-2 ciklus, amikor megjött, utána semmi fél évig. Dokihoz azért nem mentem, mert tudtam hogy egy újabb adag hormont tudna felírni, amitől megjön, csak kérdés volt bennem, hogy beválik-e. Még utolsó próbálkozásként elkezdtem utánaolvasni és mivel nem volt veszítenivalóm, kipróbáltam a gyógynövényes teákat, palástfű és cickafark fű teát ittam két hetes váltásban. Állítólag természetes módon serkenti a hormonok működését. Nekem bevált, amit letelt a 4hét, rögtön megjött és szinte napra pontosan beállította a ciklusomat 28 naposra.

Mondjuk én akkor még nem akartam babát, szóval lehet, hogy érdemes ovutesztelned egy ideig, vagy elmenni egy dokihoz, szerintem ő ultrahanggal a méhnyálkahártya állapotából látja, hogy hol tart vagy nem tart a cikusod, van-e peteérésed.

2018. szept. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A tüszőrepedés megléte házilag kizárólag hőgörbével igazolható. Én azt vezettem a gyógyszer abbahagyása után, minden látszott rajta. Az ovuteszt csak LH csúcsot mutat(hat), magát a repedést nem, így én nem is veszkődtem vele. PM alulműködéses IR-es vagyok, sosem volt rendes ciklusom. A hőgörbe mutatta a tüszőrepedés nélküli ciklusokat, a repedések pontos idejét, ha épp volt és mindhárom terhességemnél is "mutatta" a babát a repedés után több mint két héttel fennmaradó hővel.
2018. szept. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!