Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megállapítható-e hüvelyultraha...

Megállapítható-e hüvelyultrahangos vizsgálattal terhesség?

Figyelt kérdés
Egy hónapja voltam nőgyógyásznál azzal a panasszal,hogy fogamzásgátló abbahagyása után nem jelentkezett a menstruációm 2 hónapja, és azóta se (jelenlegi párommal a vizsgálat előtt csak 2 hete feküdtem le először). A nőgyógyász rákérdezett a szexuális életemre illetve,h gondolom-e hogy teherbe estem. Én azt válaszoltam,hogy nem hiszem mert vigyázunk illetve védekezünk (jó tudom akkor is becsúszhat.) Ezután megvizsgált illetve hüvelyultrahangot is végzett valamint a szokásos rákszűrést. Szeretném megtudni,hogy a hüvelyultrahang vizsgálat után megállapítható-e a terhesség, ugyanis nekem nem mondta az orvosom,hogy az lennék. Gondolom ha igen akkor azt mondta volna.. Valamint felírt egy gyógyszert ami meghozza a menstruációm,de azóta se semmi :/ Válaszotokat előre is köszönöm!

2018. szept. 5. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, a terhességet hüvelyi ultrahanggal szokták megállapítani.
2018. szept. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2 hete voltatok együtt először, akkor NEM tudta volna megállapítani akkor se, ha terhes vagy. Ugyanis UH-n leghamarabb fogantatás után 3 héttel is csak petezsák látszik, embrió kb. fogantatás után 4 héttel.

Milyen gyógyszert kaptál?

2018. szept. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Két héttel a lehetséges fogantatás után még nem biztos, hogy látszik ultrahangon (inkább három szokott lenni), ha teherbe estél, illetve pláne nem, ha később fogant. De ha védekeztetek, nem valószínű, hogy terhes lennél. Viszont mindenképp vissza kéne menned, ha a gyógyszer nem hozta meg a menzeszed és már eltelt egy hónap.
2018. szept. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Progesterone exeltis-t irt fel nekem, 5 napig kellett szednem majd ilyen barnás vérzésem volt,de inkább csak pár csepp 3-4 napig :/ Igen jövőhéten megyek vissza a nőgyógyászomhoz
2018. szept. 5. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!