Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 30 eves kor felett nehezebb...

30 eves kor felett nehezebb teherbeesni?

Figyelt kérdés
A kornyezetemben tobb esetrol tudok, hogy korabban nem akartak, most meg tobb inszeminacio sem oldotta meg a helyzetet.En 30 vagyok most, 3 evig tablettat szedtem, mult honapban hagytam el mert babat szeretnenk. Felek, hogy nehezen fog menni nekem is...
2018. szept. 6. 09:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Ezt teljesen embere válogatja. Van akinek 20+ évesen sem jön össze, van akinek meg 30+ évesen elsőre.

Időt spórolhatsz, és tisztábban láthatsz, ha elmész egy hormon vérvételre, és ha van valami eltérés, akkor elébe menni a dolgoknak.

2018. szept. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Én közel 10 évig szedtem fogamzásgátlót. Amikor babát akartunk, abbahagytam és fél év tisztulási időt hagytam, aztán belevágtunk és az első hónapban megfogant a kislányunk. Nem szabályszerű, hogy 30 felett nehéz.
2018. szept. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
20 és 25 éves korom között nem jött a baba, aztán 26 évesen született az első és pont ahogy szerettük volna, 14 hónap múlva a második. Teljesen függetlenek a kortól ezek a dolgok. 😊
2018. szept. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Elvileg a 20-as éveidben 25% az esélye a teherbeesésnek minden hónapban, ha ovuláció idején együtt vagytok. 30-35 évesen 20%.

Itt vannak más statisztikák is:

[link]


De felesleges előre aggódni ezen. Egy huszonéves nő endometriózissal vagy PCOS-sel nehezebben esik teherbe, mint egy egészséges 30 éves. Nem lehet tudni, hogy az ismerőseid akik 30 felett nem estek teherbe, huszonévesen teherbe estek-e volna vagy sem.

2018. szept. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Az sok esetben azért van mert a tablettáktól a szervezet megváltozott. Ha viszza áll a hormon háztartás lesz esély rá.
2018. szept. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem lehet tudni.

Az ismerőseid sem tudják, hogy vajon huszonévesen gyorsan teherbeestek-e volna. Lehet, hogy már akkor is volt problémájuk, csak akkor nem derült ki, mert akkor még nem próbálkoztak.

Annyiban jó korábban belekezdeni, hogyha tényleg gond van, akkor azért sokszor évek, mire sikerül megoldást találni.

2018. szept. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

nekem nem volt nehezebb,elsőre sikerült


33 éves 15 hetes kismama

2018. szept. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

Barátnőm 32 évesen elsőre teherbeesett úgy, hogy tizenévig szedett előtte fogamzásgátlót. A második gyerek nem tudom, hányadik hónapban sikerült pontosan, de ő is pikkpakk összejött neki 35 évesen.

Nálam igaz második baba már, de 30 vagyok, és elsőre lettem terhes 2,5 év fogamzásgátló után (az előzővel is, de akkor 26 voltam csak).

2018. szept. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
Akinek van valami alapproblémája az 20+ évesen éppolyan nehezen esik teherbe, mint 30+ évesen.Aki egészségileg rendben van na meg a párja is az 30 évesen sem vág kisebb esélyekkel a babaprojektbe mint egy fiatalabb nő.
2018. szept. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek!

Kismamanak gratulalok, es elnezest kerek, zold kezre akartam kattintani es veletlenul a felig hasznosra kattintottam :(

2018. szept. 6. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!