Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti mikor hagytátok abba a...

Ti mikor hagytátok abba a dohányzást? Egyáltalán az nehezíti a teherbe esést?

Figyelt kérdés
Azt beszéltük meg, hogy novembertől próbálkozunk. Ez a cigileszokós hónap. Tűrhetően megy, szept 1 óta 4 szálat szívtam el. Van olyan aki csak a pozitív teszt után hagyta abba? Ha dohányzok értem mi baja lehet a babának. De a dohányzást már magát a teherbe esést is nehezíti? Milyen módon? Rövidebb ideig termékenyíthető meg a petesejt? Vagy mi?

2018. szept. 13. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Nem vagyok rá kifejezetten büszke, de a pozitív teszt napján. Az orvoshoz menet még elszívtam 1 (2-3) utolsó szálat.
2018. szept. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Jobb elobb abbahagyni! Az utolso szal elhagyasa okozza a legnagyobb stresszt, ez jo ha nem terhesen er teged. En 3 cigimentes honap utan kezdtem el probalkozni.
2018. szept. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

A dohányzás értelemszerűen nem a segíti sem az egészségi állapotod, sem a teherbeesést. De nem is biztos, hogy gátolja.


Én is úgy terveztem, hogy abbahagyom mielőtt próbálkozni kezdünk. De nekem ez nem volt elég motiváció, mindig elbuktam. Aztán úgy döntöttünk jöhet a baba, elsőre teherbeestem és a pozitív tesztet látva azonnal le tudtam tenni a cigit. Nem okozott különösebb nehézséget.

2018. szept. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

3 éve augusztusban tettem le a cigit.

Halvány gondolat sem volt akkor még a baba, hiszen párom se volt, szeptember végén jöttünk össze. Decemberben meg ott volt a pozitív teszt...


A másik kérdésre annyi, hogy a nikotinnak ugyanúgy idő kell kiürülni, mint minden egyébnek. Viszont mittomén, havi 2 szálat elszívsz (nálam is előfordult), az nem befolyásolja. De nyilván ha terhes leszel, akkor evidens, hogy ne. (Na, meg pont ezért is érdemes előbb leszokni, kevésbé érzel addigra késztetést.)

2018. szept. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy terveztem, hogy fél évvel előtte leteszem a cigit. Letettem, de 3 hónap múlva már próbálkoztunk.
2018. szept. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Amint megpillantom a ket csikot, le fogom tenni :)
2018. szept. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok:

Még annyit fűznék hozzá, hogy sok évnyi dohányzás után (napi 8-10 szálat szívtam kb), pokoli volt az első 2-3 hét, amikor letettem. Én javaslom, hogy ezzel ne várjátok meg a terhességet :)

2018. szept. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Pozitív teszt napjától nem gyújtottam rá.
2018. szept. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor tettem le a cigit amikor pozi lett a teszt , es igazából nagyon könnyen sikerült 1-2nap volt amikor fajt a fejem meg éreztem a torkom a hogy nagyon kéne egy cigi , majd ez megszűnt azóta nem is kívánom :) fontosabb a baba ❤️
2018. szept. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
10 évig szívtam körülbelül naponta egy doboz cigit. Ha beteg voltam, akkor egy szál este, egész nap semmi. De cigi nélkül nem voltam. Aztán első próbálkozós hónapban össze jött a babánk, amin nagyon meglepődtem, az első tesztnek nem nagyon jöttem, így még egy cigit elszivtam, majd teszteltem még négyet és mind egyértelmű pozitív lett. Akkor lehettem 5hetes. Azóta nem gyújtotta rá. KB első három nap hiányzott, aztán rajöttem mennyivel több időm jut munkahelyen a szünetekben, indulás előtt nem kell cigit töltenem sehova. A baba miatt tettem le, és egyáltalán nem volt nehéz. Ugyanúgy kávét se iszom már. Büszke vagyok hogy ennyi év után stresszmentesen, egyből le bírtam rakni. N27
2018. szept. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!