Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet a barátnőm terhes ilyen...

Lehet a barátnőm terhes ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: barátnőmnek 12-én reggel jött meg a menzesze, de mindössze 3 napig tartott, 15-ére már szinte teljesen elmúlt neki, ami a nála megszokott 5-6 naphoz képest eléggé szokatlan, de elég erős volt neki, erősen vérzett, görcsei is voltak. Viszont ahogy megjött neki, elkezdtek érzékenyek lenni és enyhén fájni a mellei.

Utolsó két hétben eléggé sokat stresszelt a meló miatt, tényleg kivételesen nagy nyomás volt rajta, pszichikalilag nagyon kimerült volt.

Lehetséges hogy mégis terhes? A neten leírtak alapján leginkább az a jellemző előjel, ha a menzesz rövid és enyhe, viszont neki igaz hogy rövidebb volt mint a nála megszokott 5-6 nap, de erős volt neki.

Ami a védekezést illeti, be szoktam hatolni gumi nélkül is (nem szed fogamzásgátlót), de ez csak amolyan bemelegítés nálunk, a végén mindig gumit húzok, valamint a többedik meneteknél csak és kizárólag gumival szexelünk, mivel tudjuk mindketten hogy ekkor már az előváladékban is lehetnek spermiumok. A gumit mindig ellenőrzöm, hogy nem szakadt-e ki, eddig mindig rendben volt.


Tudom, hogy a terhességi teszt a biztos, meg is vesszük, de szeretnék pár véleményt is a dologról. Rosszmájú, támadó válaszoktól kíméljetek, a többi választ előre is köszönöm. :)



2018. szept. 18. 00:54
1 2
 1/11 Zoequeen ***** válasza:
2%
Nem lehet terhes! Vannak nök akik peteereskor vannak együtt vedekezes nelkül es megsem terhes .. ez a terhesseg dolog nem annyira egyszerü mint az gondolod 😁
2018. szept. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Az első előváladékban is lehetnek spermiumok, ez felelőtlenség. Nem valószínű, hogy babát vár - a vérzés miatt -, de ha így folytatjátok, előbb-utóbb fog.
2018. szept. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

"mivel tudjuk mindketten hogy ekkor már az előváladékban is lehetnek spermiumok"


Csakhogy rosszul. ;)

Nem csak menet után lehet spermium, hányszor kell még leírni?

Olvass angolul a témában (az úgyis menő tiniknél), de ne a wikiből!

2018. szept. 18. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok tini, 26 éves leszek, és én meg orvostól hallottam és neten is olvastam hogy mivel az előváladék teljesen máshol képződik mint a spermiumok, ezért sok közük nincs egymáshoz azon kívül, hogy találkozhatnak a húgycsőben a többedik aktusnál. Attól még hogy ez a pletyka terjedt el itt gyiken attól még nem kell igaz legyen.

Amúgy meg: [link] és a többi hasonló angol nyelvű cikkben is ilyesmit olvastam. Legközelebb legalább olvassuk is már el azokat az ANGOL nyelvű cikkeket, mielőtt kommentelünk. Nem kötekedem amúgy, tudom, hogy csak segíteni szerettél volna (irónia nélkül), köszi, a többieknek szintén. :) Várok még további válaszokat.

2018. szept. 18. 04:30
 5/11 anonim ***** válasza:
23%

Ha erősen vérzett,akkor nagyon nem valószínű,hogy terhes,de tényleg a teszt adná a legbiztosabb választ,tapasztalatokkal,meg véleményekkel semmivel nem vagytok előrébb,időhúzásnak viszont kiváló.


Az előváladékkal kapcsolatban pedig igazad van.Ritka ha valaki utána is néz a dolognak.A spermiumok a herékben képződnek,tárolódnak,az előváladékot pedig a Cowper-mirigyek termelik,ráadásul a vizelet,ami áthalad a húgycsövön,átmossa azt,vagyis megöli az esetleges bennmaradt spermiumokat.Szóval,aki azt állítja,hogy az előváladéktól lett terhes,az több menetet nyomott egymás után,vagy egyszerűen csak nem sikerült megszakítani az aktust.

2018. szept. 18. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Jaj, cukika, nem angol Blikk színvonalra gondoltam, hanem tudományos cikkekre, amit a google SCHOLAR-ral találsz. Olyan cikkekre, amik pl.: egy doktori értekezésben is megállnák a helyüket forrásként.

pl:

[link]

A teljes cikkben részletezi, hogy többszöri vizelés után is nézték, az eredmény ugyanaz, volt benne.

2018. szept. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

Utsó. Miért cukikázod a kérdezőt???Miért kell flegmázni,nem értem.

Szerintem nem terhes. Ha bőséges volt a vérzés az a petesejt kilökődött. 11 éve szexelünk megszakítással.3-szor élvezett belém a férjem és pontosan annyi terhességem volt. Én nem tudok angolul,hogy esszéket fordítsak,de a testemet ismerem.

2018. szept. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Az hogy 26 éves vagy nem jelent semmit, attól még nagyon felelőtlenül viselkedtetek. ha nem akartok gyereket védekezni kell MINDIG. Nincs olyan hogy csak picit beteszem gumi nélkül az elején.
2018. szept. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Na akkor kedves kérdező, válaszolók.


Orvos vagyok. Az előváladékban megtalálható spermiumok nem függnek attól hanyadik “menetet” csináljátok.


Egyszer van elő spermium az előváladékban, egyszer nincs. Ugyanis spermium az előváladékban MINDIG van, csak NEM mindig ÉLETKÉPES. Ez a kulcsszó, hogy élő vagy már nem élő spermium található adott előváladékban. Akik a kiveszem módszerrel “védekeznek” és 1-2 év alatt nincs terhesség nagyon szerencsések, bár az ovulàciós időszakban vagy kerülik a szexet vagy mègis kibírják a gumit, ez a tapasztalat, mert annyira felelősségteljesnek érzik magukat. (Orvosként mondom ez sem megoldás, a ciklus bármelyik napján teherbe lehet esni. Igen menstruációkor IS!) De van olyan aki csak egyszer akár 2-3 másodpercig használja ezt a “védekezést” és már ott a baj, első hónapban, első próbálkozásban, mert a férfinek távozott a nő nemiszervébe előváladék és az tartalmazott élő spermiumot.


Az hogy él e vagy nem az előváladékban lévő spermium rengeteg mindentől függ. Az hogy hanyadik menet az csak az egyik. Ismerek olyat akinek 2órán belül pisilés nélkül a 7.körben sem éltek a spermiumok. És az ellenpélda volt olyan is, aki 3hónap szexuális tevékenység nélkül eltöltött idő után már az első csepp előváladékában rengeteg élő spermium volt megtalálható.

És ugye bár a termékenységhez egyetlen egy élő spermiumra van szükség.


Ellenben sajnos én nem tudok helytálló véleményr adni, nem írtad mikor volt az a minden fajta védekezés nélküli beteszem a szerszámom kaland. Mert ha adott menstruáció előtt nem sokkal, pár nappal attól lehet még terhes, hogy volt vérzése, a szervezete még nem tudta hogy sikerült a megtermékenyítés, hisz a beágyazódáshoz (ha sikerült) 10-12nap szükséges. És van olyan eset, bár ritka hogy 2-3 hónapig vagy akár végig vérzik a hölgy. Akkor játszódik le úgy a vérzés hogy kevesebb, más állagú stb, az első még ha a szervezet “nem tudja” hogy van bent megtermékenyített petesejt akkor ugyanolyan a vérzés minôsége. (ha terhes nem menstruációról beszélünk, még ha azokon a napokon is van hanem vérzésről)


Javaslom ha tudod az utolsó beteszem-kiveszem időpontját onnan 15nappal tesztelhet. Ha nem akkor a következő esedékes menstruáció napjàtól, ha nem jön meg vagy észrevehetően más akár a szine, állaga, hosszúsága, fájdalmasabb vagy kevésbé fájdalmas. 2-3 naponta javaslom ha esetleg tesztelésre kerülne a sor, mivel a hcg hormon amit a teszt kimutat 2 naponta duplázódik a vizeletben.

És ha mondhatok jótanácsot több fajta tesztet használjatok, ne csak egyfélét (ezt mindenkinek mondom).


Remélem a legjobbakat. Szép napot!

2018. szept. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A menstruáció kezdete előtt 14 nappal volt az utolsó ilyen "védekezés". Ha megtörtént a beágyazódás, már nem szabadna erősen véreznie mint rendes menstruációkor ugye? Köszi a válaszokat, főleg az utolsónak. :)
2018. szept. 18. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!