Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség dilemma. Nyáron...

Eszet46 kérdése:

Terhesség dilemma. Nyáron vagy télen?

Figyelt kérdés
Babát tervezünk és ha módomban áll, szeretném pontosan megtervezni (már amennyire lehet). Számomra a nyári terhesség vonzóbbnak tűnik a változatos étkezési lehetőségek miatt (dúskálunk a friss zöldségekben gyümölcsökben). Viszont aggaszt, hogy nagy pocakkal milyen lenne 40 fokban (+ szülni a legnagyobb melegekben). Ruházkodás szempontjából is egyszerűbbnek tartom és egy kb. januári megtermékenyüléssel és augusztusi szüléssel pont a kellemes őszi időbe csöppennénk bele a babával (a telet kell valahogy átvészelni, de úgyis kocsiznánk még) és mire totyogós lesz már ránk tavaszodik és megint kezdődik a zöldséges/gyümölcsös időszak. Összességében nekem ez tűnik a legkedvezőbbnek. Kérlek írjátok meg saját tapasztalataitokat :) köszönöm

2018. szept. 20. 09:11
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
61%

Szép dolog, hogy te mit akarsz más hogy mikor jön össze.

Amúgy télen is vannak gyümölcsök, szeptemberben is lehet 35 fok. Amúgy ti csak gyümölcsöt esztek vagy mi?

2018. szept. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
69%
Amikor összejön.
2018. szept. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%
Szegeny kerdezo..darabjaidra fognak itt szedni tanacsok helyett..
2018. szept. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
54%
🤣🤣🤣 Ezt komolyan gondoltad? Ovis gondolkodás szint. Amúgy nem tudom feltűnt e, hogy kb minden zöldséget és gyümölcsöt lehet frissen is egész évben kapni, mivel hatalmas ezen a területen az import, plusz ott a fagyasztott is, aminek a vitamin tartalma azonos a frissével
2018. szept. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
49%
Milyen kis naiv vagy te még! ;)
2018. szept. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
97%
Bizony, ezt megtervezni nem igen lehet. Ha én anno akkor estem volna teherbe rögtön, amikor elkezdtünk próbálkozni, akkor kora tavaszi gyerekem szûletett volna. Ehhez képest decemberi babám lett...először fura volt, mert a családban mindenki tavaszi, nyári születésű. Aztán végül nem bántam, hogy így alakult. A meleg nyárban a második trimeszterben voltam, így simán elviselhető volt, mire pedig a végét tapostam, már kellemes ősz volt. A baba születése után pedig tök jó volt bent lenni vele a meleg szobában, nem beszélve az ünnepekről a legszebb ajándékkal, aztán mire 3-4hónapos lett és egyre többet jártunk el mindenhova, már tök szép idő volt. Szóval utòlag nem bánom, hogy így alakult. Viszont mivel csak ez az egy tapasztalatom van, nem állitom, hogy máskor nem lehet ugyanolyan jó. Bocsi, kicsit hosszú lett.
2018. szept. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
36%
Azt ugye tudod hogy 2018 végén van olyan hogy Tesco, Auchan, stb ahol az év minden napján lehet friss gyümölcsöt zöldséget venni? Aki nem jó évszakban születik az beteg lesz vagy mi? Én májusban születtem tehát az év hidegebb részét még anyám hasában töltöttem és szép nagyra egészségesre nőttem... ennyire nem kell butuskának lenni. Nem Bangladesben vagyunk.
2018. szept. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
90%

Én a 2. Trimeszterben voltam, amikor nyár volt. Arra még azt mondom, hogy hagyján, bár már 25. Héttől nehézlégzésem volt (augusztus). Ősszel nyilván nehezebb volt már nagy hassal az öltözködés, de sikerült egyedül megoldanom.


Most a 2. Terhességemmel teljesen kimaradok a nyárból, aminek nagyon örülök, hogy így sikerült.


Én nem időzítenék arra direkt, hogy nyáron szüljek. Amúgy is akkor fog jönni a baba, amikor akar, ha mindent megteszel a "siker" érdekében, akkor is kb. 25% esélyed van rá, hogy abban a hónapban sikerüljön.

2018. szept. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
64%

Nekem a lányom júliusi. Második gyerekkel úgy voltam, hogy ha lehet, inkább télre jusson a vége, mert szörnyű volt. 2015 nyara, kb nonstop hőségriadó volt, amint bejött a meleg, vizesedtem, izzadtam, mint egy ló folyton, és még egy medencébe se mehettem be. Aztán megszületett a baba, és 6 héten át kínlódtam a dögmelegben a pici babával, akit még egy kád vízbe se tudtam berakni, hogy jobb legyen neki. A lakásban is 32 fok volt, éjjel 30. Túléltem, persze, de azért ha egy mód van rá, ilyet többet ne... Szóval most másodjára rápróbáltunk, hogy télre hozzuk össze, szerencsére egyből össze is jött, január közepére várjuk a babát.

De amúgy itt mindenki le fog oltani, hogy úgyse jön össze hamar, fölösleges tervezni. De én azt mondom, egy próbát megér, nem mindenki esik nehezen teherbe, nekem mindhárom terhesség első hónapban sikerült (az első nem maradt meg, ezért lesz most második baba). Simán lehet, hogy te is szerencsés vagy, és sikerül rögtön, és akkor születik, amikor szeretnéd.

2018. szept. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
84%

Első gyerekem tél végén született, a második ősz elején.

Borzasztó volt nagy hassal 40 fokban. Vizesedtem. A frontok jöttek-mentek és a fejem is sokat fájt. Légkondit nem bírtam, így otthon is szauna volt.

Télen nekem komfortosabb volt a nagy pocakkal.

Szóval ha lesz harmadik én inkább télen szülnék.

Persze fontos az, hogy egészséges legyen.... De ha tudom befolyásolni, hogy mikor kezdünk próbálkozni, akkor én már tettem egy lépést azért, hogy nekem is jó legyen. Innentől kezdve a babán múlik mikor jön.

A második babát is télre terveztük. Kiindulva abból, hogy az első 3 hónap alatt jött össze. A tesó elsőre. Szóval ennyire lehet tervezni. 😄

2018. szept. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!