Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babatervezés előtt mentetek...

Babatervezés előtt mentetek vizsgálatokra? Ha igen, mikre?

Figyelt kérdés
Még odébb van, de elgondolkodtam a napokban azon, hogy ha gyereket szeretnénk, érdemes-e a próbálkozás előtt kivizsgáltatni magunkat. Nem vesztegetnék el hónapokat vagy éveket ha esetleg nem jönne rögtön össze. Volt valaki aki hasonlóan gondolta ?
2018. szept. 23. 08:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Dehogy, felesleges.

Èn is kérdeztem anno.

Max a nőgyógyászhoz elmész egy àltalàlnos vizsgàlatra+ rákszűrèsre, de ennyi.

Nem vizsgàlnak “előre”. :)

2018. szept. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Rákszuresre mentem, amugy is esedekes lett volna , es ha mar ott voltam kértem nézzünk egy ultrahangot , mert pont kozepido korul voltam. Lattuk is a tuszoket.

Megkonnyebbules volt h nőnek tüszőim :D

2018. szept. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem
2018. szept. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én sima nögyogyaszati vizsgalaton voltam, hüvelyi ultrahanggal egybekötve. Ezenkivül laborba küldött el vérvizsgalatra, amiböl a hormonokat is neztek. Pont középidöben mentem, és latszott is az eredmenyen, hogy van peteérés. Amugy a hüvelyi uh-n jol be is paráztatott a doki, mert közölte, hogy van egy miómám és sziv alakú a méhem. Ha 1 éven belül nem jön össze, akkor meg kell müteni a miómát. Na szuper... ehhez képest a baba a 2. honapban megfogant, azota mióma sehol, felszivódott... Ha úgy érzed, téged megnyugtatna a vizsgálat, akkor menj el, de legkorábban ugyis csak 1 év utan kezdik a kivizsgálást.
2018. szept. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Világ életemben óramű pontosságú volt a ciklusom, és minden más területen is egészséges vagyok. Így nem mentem. Sikerült is mindkét gyermekem az első próbálkozós hóbapban. 😊

Viszont ha bármi rendellenességet tapasztaltam volna a testem működésében, elmegyek egy általános kivizsgálásra!

2018. szept. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi panaszod, rendszeres a ciklusod és nem 40 év feletti vagy, akkor felesleges egy rutin nőgyógyászati vizsgálaton (rákszűrés, esetleg UH) kívül más.
2018. szept. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak nőgyógyászati rákszűrésen voltam. Nekem is eszembe jutott ez, de nem jó ötlet. Elkezdenél feleslegesen parázni, ha lenne valami minimális eltérés, pl hogy x hormon szintje neked 3,1, pedig csak 3ig normális.

Egy ismerősöm pedig még régebben úgy járt, hogy kivizsgáltatta magát próbálkozás előtt (már nem volt fiatal), találtak hormonális eltérést, amit addig "sikerült" kezelnie az orvosnak, hogy korai klimaxa lett, a petefészke kimerült, és sajnos sosem lett gyereke. Persze ez egy ritka szerencsétlen eset, de nekem elvette a kedvemet a vizsgálódástól.

Nem ezen a fél éven fog múlni a baba szerintem.

2018. szept. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Rákszűrés, nagylabor, tüdőszűrő.
2018. szept. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sima nőgyógyászati ellenőrzés + rákszűrés, meg a fogaimat tetettem még rendbe, de ennyi.
2018. szept. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja igen a fogak rendbetétele nagyon fontos terhesség elött. Mert ugye röntgen sem nagyon csinálhatnak.
2018. szept. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!