Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Feleségem akar egy második...

Feleségem akar egy második gyereket, de én nem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nekem elég egy gyerek, most lesz 3 éves, elég nehezen szerettem meg úgy igazán (na nem azért, mert nem akartam, de az elején nehéz volt).

Egyre többször előhozza, néha olyanokat is mondogat, hogy ha nem tőlem, akkor majd mástól (zsarol/fenyeget?).

Nem az anyagi a gond, habár az is közre játszik, de inkább csak extra-luxus dolgok, hogy új autó, stb, de... valahogy én nem akarok még egyszer végigmenni az elmúlt 3 éven, az nekem bőven elég volt, és simán benne van, hogy elválok, ha lesz egy második, nem a gyerek miatt, hanem mert megutáljuk egymát a közben feljövő (szerintem alaptan) problémák miatt.

Erről egyelőre én nem szívesen beszélek vele, kicsit húzom ezzel kapcsolatban az időt, de valamikor tudatosítanom kéne vele, hogy most nem akarok. Lehet 3 év múlva már igen, de 1 év múlva 100%, hogy nem...



2018. okt. 9. 13:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
29%

Fenyeget? Esze sok van.

Ha gyógyszert szed, akkor is húzz gumit, amit te veszel és csak nálad van!!!! Amúgy nem akar visszamenni dolgozni vagy mi van?

2018. okt. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
56%

szerintem beszéljétek meg :)

egy gyerek vállalásánál kettőn áll a vásár...nem egy fél akarata. ezért nem érdemes elválni. az anyai ösztönöknek nehéz paracsolni. de ha te egyáltalán nem szeretnél akkor érdemes elgondolkodni. de ha később esetleg igen akkor mondjad el neki hogy szeretnél csak később.

2018. okt. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
32%
Válás.
2018. okt. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
68%

1.

Az nem jutott eszedbe, hogy szimplán csak gyereket akar?



Erre így is úgy is rámegy a házasságotok...


Ha egy nő gyereket akar, akkor nem tudod neki azt megmagyarázni, hogy ne akarjon


És ez fordítva is igaz..

Ha nem akar valaki, annal nem lehet megmagyarázni, hogy akarjon..



Nekem viszont nagyon durva, hogy a saját gyerekedet "meg kell szeretni"

2018. okt. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
76%

A házasságotok már rég rossz, ha az asszony mástól akar gyereket te meg elválnál ha terhes lenne...

Egy kapcsolat akkor erös, ha az ilyen témák maguktól jönnek és megoldódnak, a párok erröl mindig beszélnek stb...

2018. okt. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
18%
Vagy még három évet otthon ülni - ez a gyakoribb.
2018. okt. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
41%
Mondd meg neki, hogy nem akarsz. Ha mégis terhes lesz, akkor majd megoldja egyedül két gyerekkel, ha ennyi esze van
2018. okt. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
68%

A nők elenyésző része az, aki csak egy gyereket szeretne. Fura, ha neked ez új.


U.i.: íme az új kérdés, amely meg sem áll 200 válasz alatt👅👌🙈🙉🙊

2018. okt. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Miért húzod az időt? Milyen csodára vársz? Minél tovább húzod az időt, annál kínosabb lesz megmondani, hogy Te nem akarsz több gyereket. Mihamarabb beszélj erről a feleségeddel. Ki fog borulni, szomorú lesz, talán el is fog hagyni. De mindenképp tisztességesebb lenne nyílt lapokkal játszani. Gondolom szereted még valamennyire a feleséged. Ugye megérdemel tőled annyit, hogy őszinte vagy vele?
2018. okt. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nálunk mikor ez volt a felállás, a férjem megmondta normálisan, hogy most biztosan nem szeretne másodikat, azt is megmondta normálisan, hogy miért, én meg elfogadtam, és úgy voltam vele, hogy van egy szép, okos, egészséges kislányom, jó nekem így is. De ez ugye úgy működött, hogy értelmesen beszéltünk róla, én nem fenyegetőztem, zsaroltam, ő nem köntörfalazott meg időt húzott, hanem kommunikáltunk, mint az egymást tisztelő felnőttek. Más kérdés, hogy idővel meggondolta magát, és már úton a második, de akkor, abban a helyzetben simán meg tudtuk beszélni, hogy most nem.

Egyébként én veled értek egyet, nálatok tuti nem kéne még egy gyerek. Egyrészt, ezt én se nagyon tudom értelmezni, hogy nehezen szeretted meg a saját gyerekedet, ez azért annyira nincs rendben. Másrészt a kommunikációtok, a házasságotok a leírtak alapján szar, ne tetézzétek.

2018. okt. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!