Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valaki írta, hogy az ismerősén...

Valaki írta, hogy az ismerősének a gyerekei megvakultak 12-13 éves korukban, mert az anyjuk dohányzott terhesség alatt. Ilyen valóban van, hogy ennyire későn kijöjjön valami?

Figyelt kérdés
Előrebocsájtom, hogy nem cigizem és nem vagyok terhes. Csak eléggé meglepődtem, hogy ilyent is tud okozni. Kérek mindenkit, hogy hagyjuk az ítélkezést, csak a kérdésre válaszoljatok. Köszönöm

2018. nov. 4. 22:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Nem kell mindent elhinni.
2018. nov. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Ilyen nincs, nehogy elhidd. Ilyeneket tudatlan pletykás nők találnak ki.
2018. nov. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De miért, ez olyan hihetetlen? Azt írta hogy az orvosok állapították meg, hogy ez a dohányzástól volt.
2018. nov. 4. 23:16
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Ilyen nem létezik.
2018. nov. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Ezt kizártnak tartom.

Annyit hiszek el, hogy valaki ezt tényleg írta. De annyi ostobaság van leírva internetes fórumokon.... :DDDDD

2018. nov. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Pontosabban azt írta, hogy az egyik gyerek 12 évesen megvakult. A másik gyereknek 12 évesen leállt az egyik veséje, 13 évesen pedig megvakult.
2018. nov. 4. 23:54
 7/16 A kérdező kommentje:
Akkor mi igaz a terhesség alatti dohányzás káros hatásaiból? Asztma, szívproblémák, értelmi fogyatékosság...? Ezek tuti lehetnek.
2018. nov. 4. 23:57
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
Növeli ezek kockázatát. De azért nem tuti, hogy beteg lesz.
2018. nov. 5. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%
Persze, hogy sok évvel később is előjöhet a terhesség alatti dohányzás következménye, de ez a sztori úgy kamu, ahogy van. Az orvosok vajon miből állapíthatták volna meg, hogy a dohányzás okozta a gondokat...? Vannak egyértelmű jelei a magzati károsodásnak, ezek születéskor már kiderülnek, aztán az első pár évben még előjöhet valami, amiből elég egyértelműen gyanítható, hogy az anyai dohányzás számlájára írható, de tizenéveseknél az atyaúristen sem mondja meg
2018. nov. 5. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A retinitis pigmentosa kialakulását hozzák összefüggésbe a terhesség alatti dohányzással, de szerintem eddig nem nagyon tudtak rábizonyítani egy RP-s esete sem, hogy vajon ez okozott károsodást a betegséget felelős génben.

Ez a betegség valóban fiatal korban alakul ki, simán előfordulhat, hogy most vesztette el a látását a gyerek, én olyanokkal dolgoztam, akik 6-14 év közt lettek aliglátók vagy vakok.

Valószínű, hogy náluk is ez a betegség áll fenn, de kicsi az esélye, hogy a dohányzástól (gyakorlati tapasztalat adódóan nulla). Sokszor testvérek többen is ebben szenvednek.

2018. nov. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!