Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van olyan nap a teljes ciklus...

Van olyan nap a teljes ciklus alatt, amikor 100% hogy NEM lehet baba védekezés nélkül?

Figyelt kérdés
Egy vitát akarok lezárni, nem a kibújót keresem a gumi/taletta/egyéb alól.
2018. nov. 10. 23:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Csak amikor nem dugtok
2018. nov. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ha nem, akkor arra mi az indok?
2018. nov. 10. 23:36
 3/11 anonim ***** válasza:
9%
Persze, hogy van, a ciklusod nagy részében nem ovulálsz, az csak egyetlen nap az egész ciklusban, meg előtte két napig még létrejöhet terhesség, mert a spermák tudnak várakozni, marad huszonvalahány nap amikor nem lehetsz terhes.
2018. nov. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Ilyrn nincs, bármikor lehet terhes a nő, bármelyik napon. Nyilván vannak periódusok, amikor kevés rá az esély, de 100%-ban nincs ipyen nap semmikor. Úgyhogy az nyerte a vitát, aki azt mondja, hogy mindig minden időben védekezni KELL!!! És igen, azok a napok 100%-osak, amiken nem szexelsz egyáltalán.
2018. nov. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én vagyok az mellett, hogy mindig védekezni kell (a megszakításos nem számít annak)


Csak sajnos drága vitapartneremnek érvek kellenek.

2018. nov. 10. 23:49
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Egy nő akkor tud teherbe esni, ha van érett, megtermékenyíthető petesejtje. Ez a ciklus alatt általában egy alkalommal van, 28 napos ciklus esetén kb. középidőben. Mivel a petesejt csak 12-24 óráig megtermékenyíthető, a spermiumok meg max 5 napig élnek, így értelemszerűen az ovuláció előtti 5 napon és az ovuláció napján jöhet létre terhesség.

Legalábbis a tankönyv szerint.

Csakhogy a biológia nem egy tankönyv, és ezer meg egy dolog közbeszólhat.

Hiába van valakinek 10 éven keresztül 28 napos ciklusa 14. napi ovulációval, BÁRMIKOR előfordulhat, hogy valami miatt elcsúszik. Ezért hiába szexel elvileg nem termékeny napon, ha épp akkor csúszik el az ovu, akkor így járt.

2018. nov. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Nos. Általában a ciklus közepén van peteérés (28 napos ciklus esetén 14. nap körül, ugyanis azt követő luteális fázis nem feltétlenül 14 napos, 12-16 között van NORMÁL esetben). A spermiumok extrém esetben akár 7-8 napig is élhetnek MEGFELELŐ körülmények között, tehát - feltételezzük, hogy pont 14. napon van a peteérés - a ciklus 6. napjától van ESÉLY arra, hogy teherbe ess. De ha 16 napos a luteális fázisod, akkor akár 4. napjától, amikor még vérzel-befejeződik a menstruációd. Magyarul a ciklus első felében viszonylag nagy esély van a teherbeeséshez, habár így is kb. 20%, hogy egyáltalán megfogan a petesejt, illetve beágyazódik.

Aztán ott van még a SPONTÁN peteérés is. Ez lehet korai és késői fázisban, akár menstruáció alatt is, SŐT középidős peteérés mellett is! Gyakorlatilag bármikor történhet, mindenféle előzmény nélkül.

Ja és! Bár általában 28 napos a ciklus, de vannak olyan személyek akiknek összevissza jön meg a menstruációjuk, itt lehetetlen előre kalkulálni hogy mikor volt a peteérés.

Összefoglalva: nincs olyan nap. Az egyetlen biztos a szexmentesség. Aztán jönnek a különféle védekezési módszerek, de ugye nem megfelelő használatuk esetén teherbe lehet esni.

2018. nov. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Tessék, egy jó érv:

Kamasz korom óta tankönyvi 28 napos ciklusom van, félidőben tojásfehérjés nyák, ami a peteérésre utal.

Második gyerek a menstruáció utolsó napján, a ciklus 5. napján (történt aktusból) fogant. Ez 100%, mert abban a hónapban csak így jött össze szex.

A harmadik a ciklus végén, a 21-23. nap körül. Ez is 100%, minden UH-n ezt is igazolták a méretek.

Valószínű, hogy az első is így fogant, mert a 42. héten született, de nem volt tényleges túlhordás. (Még nőtt az utolsó 2 héten.)

Vagyis szabályos 28 napos ciklusnál az 5. és a 22. nap közt jól teszem, ha gumit húzatok apuval, ha nem akarok terhes lenni. Kb. a menstruációm alatt nem kell, de olyankor én nem is szoktam szexelni.

Egyedül ciklus közepén nem estem teherbe, amikor tankönyv szerint kène.


Nagyszüleim sokáig próbálkoztak, de nem jött a trónörökös. A bàba kérdezte a nagyit, hogy a menstruáció alatt szokta-e kívánni a papát. Bevallotta, hogy néha igen. Azt mondta, hogy olyankor is legyenek együtt, amikor megvan neki. Pár héttel később már terhes volt az apámmal.


Aki nem akar gyereket, az bizony védekezik.

2018. nov. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%

Nincs ilyen nap. Rendkívüli peteérés bármikor lehet orgazmus hatására, amennyire tudom s elég sok ember esett már teherbe menses alatti szexből kifolyólag. Olyan van, hogy épp nincs rendes méhnyálkahártya, de a spermiumok egy ideig életképesek és a megtermékenyített petesejtnek is idő, míg beágyazódik...


Plusz ha lenne is ilyen nap, ti nem tudhatjátok, hogy az mikor van, írták már, hogy a ciklus el is tolódhat. De tényleg a ciklus minden pontján van esély, ha szex is van.

2018. nov. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem menstruáció alatt,illetve közvetlen előtte és utána nem sok az esély rá.Viszont lehet bármikor teherbe esni.Tehát olyan hogy 100%nem esek teherbe védekezés nélkül szerintem ilyen nincs.Inkább csak olyan van hogy jóval kevesebb az esély mikor nincs peteérés.
2018. nov. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!