Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babatervezéskor, aki fogamzásg...

Babatervezéskor, aki fogamzásgátlót szedett addig, az lecserélte az antibébit vitaminra/terhesvitaminra?

Figyelt kérdés

Segítségeteket kérném, a dokim csak annyit mondott, hogy babatervezés előtt kb 3 hónappal hagyjam abba a fogamzásgátlót. Nem a hormonok szervezetből való kiürülése végett, hanem a ciklus rendeződése miatt. Állítólag nagyjából ennyi időre van szüksége a szervezetnek. A vitaminok szükségességéről már elfelejtettem megkérdezni, ill ő sem hozta szóba. Arra lennék kíváncsi, Ti hogyan vágtatok bele a babaprojektbe fogamzásgátló után.


28/N



2018. nov. 15. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:

10 évig szedtem tablettát. Amikor letettem, 1 hónapig védekeztünk gumival, hogy meglássam gyógyszer nélkül hogy alakul a ciklusom. Mivel megjött időre, így ezt követően sehogy sem védekeztünk, és azonnal teherbe is estem.

Nem szedtem semmilyen vitamint, vagy akármit.

5+3 hetes terhesen voltam először vizsgálaton, akkor mondta a doki, mit kezdjek szedni.


De folsavat elkezdhetsz szedni, igazából az a fontos a magzatnak. A többi megvan a szervezetedben, ami szükséges.

2018. nov. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia,


Én kb 2 hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót babatervezés miatt és szedek vitamint. Nem vettem meg egyik márkát sem, a dokim folsavat,magnéziumot, és E-vitamint javasolt. Úgyhogy most ezeket szedem. Előző hónapban minden rendjén volt, de nem jött össze a baba, most viszont nekem gyanús, hogy nem volt ovulációm. Meglátjuk... Hajrá a babához ;)

2018. nov. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Folsavat szedj, ha kiderül a terhesség és akkor kezded csak el szedni, már késő, mert az elsö pér hétben nagyon fontos a folsav, mikor még nem is tudod h babó van.
2018. nov. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kb 10 évig szedtem a fogamzásgátlót, augusztusban hagytam abba, akkor megjött a megvonásos vérzés. Majd szeptemberben megjött amikor kellett volna de a szokásos 4-5 nap helyett 7-8 napig tartott. Az októberi majd' 40 napra jött meg... szóval van még káosz a rendszerben :)

Mi is pont amiatt amit írtál akartunk várni pár hónapot, így óvszert használtunk október végéig, most már élesben próbálkozunk, ki tudja mi lesz. Én rendeltem ovu teszteket, mert őszintén azt sem tudom hogy van-e ovuláció, vagy ha van akkor a ciklus melyik napján (ebben a hónapban még nem volt).

Folsavat kezdtem el szedni még szeptemberben, mást nem.

2018. nov. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én 8 éve szedem a foggátlót, kíváncsi leszek mikor rendeződik a ciklusom. Folsavból mekkora mennyiség ajánlott? A B-vitamin komplexemben van belőle 400 mcg, ezt szoktam szedni néha napján, plusz 1200 mg-os C-vitamint, ebben van D3 + cink + csipkebogyó és acerola kivonat.
2018. nov. 15. 17:38
 6/6 anonim ***** válasza:
7 évig szedtem fogamzásgátlót. Amint letettem elkezdtem szedni vitamint. Nem vártunk a próbálkozással, első hónapban össze is jött a babó :)
2018. nov. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!