Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Családtervezés emésztési...

Családtervezés emésztési gondokkal? (Puffadásos panaszok. )

Figyelt kérdés

Az utóbbi 2 hónapban elő-előjött hetente 3-4 napos időszakokban amikor jobban puffadok, a további és szinte biztos, hogy nem pms vagy beágyazódási tünetként, hanem emésztési problémaként. A többi nap enyhébb, de akkor is jelen van a puffadás.

Mit gondoltok, ilyen emésztési problémákkal is összejöhet a baba? A székeléssel tulajdonképpen nincs gond, csak az emésztés közben kialakuló gázokkal, amik vagy kijöttek vagy mint pl. most még távozni sem hajlandóak, csak hatalmas léggömbbé változtatnak a munkaidőm alatt - amelyet természetesen ülve végzek.

Szedek rá puffadás gátló szintetikus tablettákat - sokat nem használtak eddig...

Az étkezésemre is külön kitérnék; semmilyen nehéz ételt, vagy hüvelyeseket nem fogyasztok, inkább egy diétásabb életvitelt folytatok, persze azért szénhidrátot is fogyasztok de minimálisan. Egyszerűen nem értem.

Ez a 3. próbálkozásos hónapunk :) Orvoshoz csak a jövőhétre kaptam időpontot, mert ahol jelenleg élünk, csak úgy nem sétálhatok be az orvoshoz, hogy megvizsgáljon. Nem szeretném, hogy emiatt ne sikerüljön a kis baba, vagy hogy ezzel ártsak neki, ha össze is jönne. :)



2018. nov. 29. 15:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Fájós térddel is összejöhet a baba?

Kb. ilyen színvonalú a kérdésed.

2018. nov. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nahát gondolhattam volna, hogy az ilyen bosszantó kötekedő alakok is betalálnak... Gratulálok hozzád!
2018. nov. 29. 16:38
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Nem kötekedés, csak próbáltam éreztetni, hogy mekkora ostobaságot kérdezel, semmi köze az emésztésednek a teherbeesésedhez, komoly krónikus betegséggel is esnek nők teherbe.
2018. nov. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Csak normális válaszok érdekelnek, köszönöm; a többieknek kívül tágasabb, görgessenek lejjebb! :)
2018. nov. 29. 16:46
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Ettől összejöhet. Én terhesség előtt is puffadós voltam független attól mit ettem . Terhesség alatt az első 3 hónap kemény volt ilyen szempontból mert néha annyira eldurvult a helyzet hogy akkorára puffadtam mint ha 4-5 hós terhes lennék sokszor begörcsöltem tőle de a 4 hónap körül elmúlt. Nyilván nem teljesen de sokat javult a helyzet .
2018. nov. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nyugtató normális válaszod. :)
2018. nov. 29. 16:56
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Valóban nincs összefüggés, de amúgy összejöhet. Én is puffadós fajta vagyok, 3 hónaposan úgy néztem ki mint 4-5 hónaposan, most 8 hónaposan úgy mint 3-4 hónapos. :)
2018. nov. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Persze. Nekem se a zsír se a szénhidrát nem barátom. Próbálok nem túlzásba esni ezekkel de van, mikor ìgy is puffadok, enni meg nyilván kell valamit. Kreont szoktam szedni de terhesen kihagytam (Elvileg külön orvosi utasításra lehet, én simán nem szedtem) Addig megpróbálhatod viszont. Espumisan meg társai nem csoda, ha nem használnak.

De annyi féle emésztési nyavalya lehet, neked neked ez se fog.

Ja és terhesen nálam is kegyetlen volt a helyzet. Bár hasmenéssel nem volt bajom, székrekedéssel annál inkább. Nálam ez a 2 vàltakozni szokott.

2018. nov. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*mármint neked lehet ez se fog segíteni
2018. nov. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel ezt a kérdést, mert nem egy sima puffadásról van szó, görcsöl, szorít és hangosan bugyog... Az még hagyján hogy kellemetlen a munkatársaim közelében dolgoznom emiatt, de a fájdalom amit el kell viselnem... És tudom hogy ettől teherbe eshetek, csak azt nem tudom hogy nem-e kockázatos így, vagy nem lesz veszéllyel a babámra?

Nagyon köszönöm az előző értelmes, kedves és őszinte válaszokat! :)

2018. nov. 29. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!