Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vennétek be esemény utáni...

Vennétek be esemény utáni tablettát ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Szét szakadt a gumi. Egy akkora lyuk lett a végén, mint amekkora az elején van, amibe bele kell tenni.:/

Nem élvezett el, mert hamarabb észrevettúk, de nem tudjuk mennyi ideig lehetett úgy. Kb. Pár percig szerintünk.

Azon a napon ez a második szeretkezésünk volt. Így attól félünk lehet sperma jött utólag ki az előváládékkal együtt még az előző szeretkezésből. És ekkora lyuk miatt,biztos hogy mind belefolyt a hüvelyembe.

20 éves vagyok, ősszel szeretném kezdeni az egyetemet. Sajnos még nincsen szakmám, így mondanom sem kell, hogy nem vagyok alkalmas babára. De egyébként minden álmom, hogy legyen. Csak nem most.

Pajzsmirigy gondjaim voltak régen, volt hogy fél évig nem jött meg masfél évvel ezelőtt. És most emiatt is félek bevenni a tablettát, mert azóta tökéletes ciklussal rendelkeztem. Most meg ha beveszem lehet megint sokáig nem fog megjönni vgy lehet örökké kusza lesz:((((

Nem szeretném, hogy ez befolyásolja a későbbi termékenységemet.

Nagyon sajnálom, hogy ez bekövetkezett.

Voltam ma orvosnál felírta a receptet,de még nem vettem be.

Az orvos ordibált velem, hogy ezután rögtön írassak fel fogamzás gátlót, mert az óvszer nem jó védekezési módszer. Meg mondta, hogy tönkre vágom majd az egyébként is szar hormonrendszeremet és megint rossz lesz a menszeszem. És hogy szőrösödni fogok, egyébként is szőrösebb vagyok az átlagnál és hogy mellrákra is hajlamosabb leszek.

Úgyhogy mondanom sem kell nagyon rám ijesztett és leordibált.

Mit tegyek. Bevegyem? Vagy kockáztassak?

Mi a véleményetek tényleg ilyen rossz ez a tabletta? Tönkre teszem magam vele? Valaki aki vett be ilyet mik a tapasztalatai? Mennyi ido utan jott rendbe a hormonhaztartasa? Illetve ettol fuggetlenul kesobb teherbe tudott esni?



2018. dec. 10. 18:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébként pont termékeny időszakomban vagyok.:/
2018. dec. 10. 18:35
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Nekem semmi problémám nem volt sosem, így nyilván nem tudom megmondani hogy nálad lesz e valami következmény.

Nekem egyszer kellett esemény utániért rohanni a dokihoz , szintén kiszakadt gumi miatt. Nem lett semmi miután bevettem. Ugyanúgy megjött a menzesz és semmit nem befolyásolt. Vedd be mindenképpen , nehogy baj legyen belőle.

2018. dec. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Egy terhesség jobban megviseli a hormonrendszeredet.

Egyébként ha most beállt ciklussal rendelkezel, simán megbecsülheted jobban a kockázatot.

Az orvosod meg hülye. Az óvszer a létező legjobb módszer. Jól használva nem fordul elő ilyesmi (20+ év alatt eggyel se jártam. így) és ez az egyetlen teljesen veszélytelen eszköz. Pm-sként fel se merülhetne fogamzásgátló tabletta.

Az eseményutáni ebből a szempontból más

2018. dec. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Én is jártam így pár éve. Kb 3 hónap alatt visszaállt a ciklusom. Most pedig babát várok szóval a termékenységbe se zavart be.

Szerintem inkább vedd be. Én is nagyon izgultam, hogy mi lesz, de igazából jobb biztosra menni.

2018. dec. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Én vennék be tablettát. Inkább az, mint az abortusz.
2018. dec. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%

Bevenném az esemény utánit. Egy nem kívánt terhesség sokkal nagyobb gond. Lehet, hogy felborult a ciklusod, de lehet, hogy nem. Ha fel is borul, az max. pár hónap alatt rendeződik. De egy abortusz, netán egy gyerek, akit nem akart senki, sokkal nagyobb probléma.

Az óvszert pedig meg lehet tanulni használni és persze ki lehet tapasztalni méretügyileg a megfelelőt. Csak venni kell a fáradtságot és tényleg elolvasni, hogy hogy kell használni.

De a fogamzásgátló is jó megoldás lehet, ha rendesen szeded, odafigyelsz mindenre, akkor amellett sem leszel terhes.

2018. dec. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

18 évesen jártam így, épp kezdtem az egyetemet,kiszakadt az óvszer. Bevettem a tablettát.Nem okozott semmi problémát, nem borította a ciklusom sem.

Aztán 20 évesen írattam ki fogamzásgátlót,azt szedtem 5 évig. Aztán babát terveztünk,abbahagytam. Teherbe is estem rá 4 hónapra. Azóta 3 éves nagylány. Szóval a termékenységemet se befolyásolta.

Én biztos bevenném a helyedbe!

2018. dec. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%
Nem venném be, mert sok évig szexeltem megszakitással és sosem lettem így terhes, nyilván kockáztatsz, de szerintem nincs nagy esélye a terhességnek.
2018. dec. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40%

Inkább vegyél be.

De az sem mindegy mondjuk hogy termékeny napon voltál e, de én vennék be. Az biztos. És igen, lehet félévig megint nem lesz mensid...

De vedd be mert ahogy mulik az idő a hatása is múlik, nehogy az legyen hogy beveszed és mégis baba lesz.


Sok sikert, vedd be :)

2018. dec. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az óvszer véd a nemi betegségek ellen is, és nem hormonos mint a fogamzásgátló. Helyesen használva biztonságos, és látható ha hiba csúszik a védekezésbe, tabletta mellett viszont nem.

Nálam kiszáradt egyszer 4 éve, akkor vettem be esemény utánit. Nem zavarta össze a ciklusom, de inkább az, mint egy nem kívánt terhesség.

Összejött a baba, egyetlen együttlétből peteérés előtt. :)

2018. dec. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!