Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ciklussal kapcsolatos kérdés:...

Ciklussal kapcsolatos kérdés: Mikortól számoljuk az új ciklust, illetve pontosabban, melyik nap a menstruáció 1. napja?

Figyelt kérdés

Beleszámoljuk a barnázást?

Én személy szerint az első napként számolom a barnázást, mert nappal kezdődik délelőtti órákban, és megtellik egy fél (normál/pici méretű) tamponnyi egész napra. A 2. és 3. napom erősebb vérzésű, a 4. már viszonylag elég kevés. Nem szoktam se előtte se közben görcsölni, vagy ha igen, akkor az ritkább, 1-1 alkalom mensi alatt.

Ti mikortól számoljátok az új ciklust?



2018. dec. 12. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:
2 verziót ismerek. Az első szerint a ciklus első napja az, amikor már bőséges piros vérzés van. A másodikat abban az intézményben hallottam, ahova inszemre járok, még pedig ott úgy kell számolni, hogy ha dél előtt jön meg, akkor aznap, ha már dél után, akkor másnap van az első ciklusnap. Én a stimulációk miatt most a 2. verziót tartom szem előtt.
2018. dec. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az orvosdom azt mondja, ha vérzek, az az első nap. Mindegy, mennyi vér, de vér legyen. a maszatolás nyilván még nem (én ezt értem barnázás alatt), de ha kevés is, de vérzik, akkor az már első nap.
2018. dec. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert nálam a barnázás, az majdnem egy és ugynaz mint a menstruáció csak nem vérszínű, hanem alvadt vér - ami barnás, sötétebb színű, illetve sűrűbb halmazállapotú és darabos.

Szóval abszolút nem maszatolásról van szó hanem sűrű tömény cuccról. De ha nem számít a szine akkor ez végülis jól van számolva ha első napnak tekintem már, ugye? :)

2018. dec. 12. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!