Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyereket csinálni mindenki...

Gyereket csinálni mindenki tud. Titeket nem irritál ez a mondat?

Figyelt kérdés

Nekem annyira bántó ez a mondat.

Egyre több a meddő pár és a lombik. Vagy terhesség alatt a probléma, ahol orvosi segítség nélkül nem születhetne meg a baba. Tehát van aki nem kis időt, pénzt és energiát fektet abba, hogy gyereke lehessen.



2018. dec. 15. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem irritál, mert statisztikailag ez valóban igaz (az esetek több, mint 67%-ban helytálló).
2018. dec. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

De. Nekem mostanában mindig mondják "vicceskedve" melóban, hogy lassan mehetek gyesre, meg ha régóta akarok gyereket, akkor vágjak bele. Múltkor annyit mondtam rá, hogy az "nem olyan egyszerű", mire röhögtek és mondták, hogy "egyik férfi sem utasítja vissza a szexet". Amúgy főleg férfiak dolgoznak körülöttem.


Egyébként 1 éve nem sikerül teherbe esnem, gyógyszerek ellenére sem.

2018. dec. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig jóval kisebb azoknak a száma, akiknek valamilyen beavatkozás szükséges a gyerekvállaláshoz azokhoz képest, akiknek simán sikerül. Ezt inkább arra szokták használni, hogy a gyerekcsináláshoz nem kell ész, sokszor elég egy kósza numera. Ebben az összefüggésben szerintem senki sem gondol a meddő parokra.
2018. dec. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Ezt csak a rossz szülőkre szokták mondani. Megcsinálni meg tudta, nevelni már nemigen.

Hozzáteszem, a nevelés sem egyszerű, mert vannak alapból szófogadó, rendes gyerekek, és vannak olyanok, akik szívtelenek, csúfolják a másikat, akkor is, ha tudják, hogy fáj annak a másik gyereknek, és születetten kegyetlenek, engedetlenek, és nevelhetetlenek.

2018. dec. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

#4, magától egy gyerek sem ilyen. Vagy a nevelés hiánya, vagy valamilyen trauma, legrosszabb esetben betegség áll a háttérben ilyenkor. Rendezett családban, normális szülőkkel mindenki nevelhető. Óvónő vagyok.


Egyébként nem a meddő párokra vonatkozik ez, hanem a buta szülőkre, ahogy fentebb is írták. Nekünk több, mint öt év volt az első, de sosem vettem ezt magamra.

2018. dec. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Miért kellene, hogy irritaljon ? Igazság. Az emberem túlnyomó többsége képes rá.
2018. dec. 16. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt jelenti, hogy senki se meddő és mindenkinek elsőre összejön.

Hanem azt, hogy sokan ész nélkül is össze tudják hozni. Kicsit bedugja, pár másodperc, és kész a gyerek.

Felnevelni viszont 20-25 év kemény munka.

2018. dec. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt nyilván bizonyos szövegkörnyezetben szokták használni és arra valóban igaz is.

Mert valljuk be őszintén, hogy konkrétan a "gyerekcsinálás" az a nemi élet. Azt meg tényleg mindenki tud. Az, hogy utána már abból lesz-e baba, vagy sem, nyilván ott már nem az játszik, hogy valaki "meg tudja-e csinálni", hanem már a szervezeten, hogy lesz-e belőle baba. Mármint az együttlétből.

Nyilván ezt buta, tudatlan, felelőtlen emberekre szokták használni, nem általában az emberekre.

2018. dec. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Felénk ez csak "minden hülye tud" változatban használatos, úgy azért egyértelmű is, mire gondol a költő.
2018. dec. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!