Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi ideig szedted a folsava...

Mennyi ideig szedted a folsavat teherbeesés előtt?

Figyelt kérdés
A nőgyógyászom mondta, hogy legkésőbb 4 héttel a fogantatás előtt tanácsos elkezdeni a napi 800mcg folsavat. Már három hónapja próbálkozunk de eddig nem jártunk sikerrel. Tehát az is lehet hogy akár egy évig is szedem naponta a folsavat? Ti így csináltátok?
2018. dec. 16. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Én pont 3hónapig szedtem, akkor sikerült. Ártani nem ártasz vele.
2018. dec. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Kb 2 hét. Ahogy elkezdtem folsavat szedni egyből összejött. Ami vicces, mert közben vészes hányásom lett és semmilyen terhesvitamint nem tudok szedni mert rögtön kihányom, tehát a folsav azóta nem játszik.
2018. dec. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Semeddig. Amikor az orvos megállapította, hogy terhes vagyok, akkor kezdtem el terhesvitamint szedni. Egyébként jó fél év alatt jött össze a kisfiunk, aki teljesen egészséges. Ha nincs gond, a baba összejön. Folsav nélkül is. Mellesleg elég nehéz kitalálni, hogy pont előtte 4 héttel kezd el szedni, mert lehet csak 2 év után jön össze.:)

Nem mondom, hogy nem lehet hasznos, de ha nem szedsz folsavat, nem vagy semennyivel hátrább attól, mint aki szedi.

2018. dec. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fél évig szedtem, mert akkor jött össze. Ha nem sikerül évekig, akkor évekig fogod szedni, nem árt, az embriónak kell a fejlődéshez, a teherbeesést nem segíti a folsav.
2018. dec. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1 hónappal előtte kezdtem el szedni
2018. dec. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hármas, a folsav nem arra való, hogy könnyebben teherbe ess, tehát nem is emiatt szedjük. Az esetek nagy részében az embrió plusz folsav bevitele nélkül is egészségesen fejlődik, viszont egy bizonyos százalékban nem, és annak egy bizonyos százaléka kiküszöbölhető, ha folsavat szedünk ezért tanácsolják.

Nem szeretem ha mások a saját életük alapján általános igazságokat vonnak le, csak mert ők abba a csoportba tartoznak, akiknél nem lépett fel komplikáció, nem jelenti azt, hogy nincs rá esély hogy másnak fel fog és ha tehetjük megelőzzük a bajt

2018. dec. 16. 12:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Amikor terhes lettem, elkezdtem szedni, missed ab lett, de szedem tovabb. Egy honap mulva megint probalkozunk
2018. dec. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!