Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy érhetem el, hogy hármas...

Hogy érhetem el, hogy hármas ikreim szülessenek?

Figyelt kérdés

2019. jan. 9. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Vegyél el egy hármas ikerterhességű nőt és tegyél apasági nyilatkozatot.
2019. jan. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Túrótorta? A Simsben bejött. :D


Komolyabban amúgy tudatosan csak lombikkal van rá esély.

2019. jan. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
szulj minden evben , egyszer csak bejon
2019. jan. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
A CSOK, hova vezet!
2019. jan. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nincs egyelőre olyan hiteles adat, miszerint valamilyen külső körülménnyel erősen befolyásolni lehet az ikerszülés esélyét.

Biztosan lehet, van is ilyen-olyan teória, illetve bizonyos területeken extrém gyakori ikerszülések miatt tipp, mi okozhatja, de biztosat nem tudunk.

Addig meg marad a lottó-módszer, nyerés esélye növelhető a több szelvénnyel.

2019. jan. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Hiperstimuláltatod magad vagy lombiknál több embriót kérsz vissza olyan országban, ahol ezt engedik a törvények (USÁ-ban pl nincs szabályozva, így lehetett nyolcasiker is ott). De igy se biztos, hogy sikerül

De hülye vagy, ha ezt akarod. Rettenetesen veszélyes a babákra és anyára nézve is. A 12. hetet megért harmasikres terhességek kb 10%-ánál végül mégis meghal legalább egy baba vagy már pocakban vagy a koraszülés következményeként. Átlag 32! hétre születnek a hármasikrek, sajnos nagy arányú az extrém koraszülés (28 hét előtti) extrém kis súllyal (1 kg alatt). Tavalyi évből pár elrettentő példa:

24 hétre született babák, 1 élte túl

20. héten komplett vetélés

34 hétre született babák, 1 súlyos agykárosodást szenvedett

30. Hétre született babák közül egy súlyos tüdőbeteg, 7 hónaposan elhunyt

18. hétre 2 eltűnt magzat, 1 maradt

26 hétre született babák, 1 valószínűleg vak, 2 súlyos agykárosodás

1 anyukát ki kellett pakolni

2 anyukát intenzíven ápoltak

És ennyi baj kb 30 szülésből következett be.

Persze van, ahol minden rendben megy ( pl nálunk), de a kockázat hatalmas.


Genetikai teszt pl csak a méhlepény mintavétel vagy magzatvíz mintavétel van es itt esettől függően 1-10% a vetélési esély. Ha egy baba beteg es redukcióra van szükség, akkor 10% a vetélési esély 12. héten, később ez fokozatosan nő.


Szerintem, aki szándékosan kiteszi a leendő gyermekeit a harmasikresseg kockázatainak, az felelőtlen és nem szereti őket.


Udv. Egy harmasikres anyuka

2019. jan. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
A gyerek status és megélhetés...
2019. jan. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mesterséges megtermékenyítéssel. Addig próbálkozol, amig nem leszel egyszer 3-as ikrekkel terhes. A többit addig elveteted.


Természetes itt felvetődhetnek erkölcsi, etikai, jogi kérdések, de én csak a kérdésre válaszoltam. Máshogy kevesebb eséllyel történhet ez meg.

2019. jan. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!