Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most mi az álláspont a teherbe...

Most mi az álláspont a teherbeesés kontra fogamzásgátlót illetően?

Figyelt kérdés

Tartsunk szünetet, ne tartsunk, mi van ha gyógyszer mellett foganok (magzatnak lesz-e baja)?

Illetve még egy, a fogamzásgátló az utolsó bevett szem napjáig hat, vagy az utána jövő "tablettamentes" 7 napos időszakban is? Ha nem kezdek új levelet, úgy értem.


Most fogom abbahagyni a gyógyszert, de egy-két hónapot óvszerrel terveztünk védekezni, mielőtt élesben próbálkozunk.


2019. jan. 13. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:

En szedtem 1,5 evig aztan nehany honapra leraktam hogy kiuruljon majd ujra szedtem.

Ha esetleg gyogyszer mellett besikerul akkor azonnal hagyd el a szedeset mert ha szeded hosszutavon baja lehet, es mar utana amugyis folosleges szedni ha megfogant. Ha babat terveztek tedd le 3-6 honappal elotte a gyogyszert hogx kiuruljon es a magzatnak ne legyen baja (nekem orvos mondta).

Nekem a tajekoztatoba az volt irva hogy a tablettamentes napokban is hat, mikor menstrualok. Nem tudom hat e mert olyankor ugye nincs szex de gondolom nem hiaba irjak ra.

2019. jan. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Van szex, ezért is kérdem :) nekem 2-3 nap ez a megvonásos vérzés, mindössze. Így kb végig van lehetőség együttlétre, azalatt a 7 nap alatt is. Köszi a választ :)

3 hónapot terveztem kb óvszerrel...

2019. jan. 13. 10:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én dokim azt mondta, hogy a mai gyógyszerek miatt már nem kell szünetet tartani, akkor hagyd abba, amikor már babát szeretnétek.


A gyógyszer csak akkor hat továbbra is, ha elkezded szedni a 7 napos szünet után. Ha nem, akkor már lehet peteérésed. Persze az is lehet, hogy kell pár hónap, mire helyreáll a ciklusod, de elméletileg azonnal teherbe eshetsz, ha nem szeded tovább.

2019. jan. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell szünetet tartani olyan kevés hormont tartalmaznak , hogy amit beszedsz még aznap kiürül , ezért is kell minden nap szedni.
2019. jan. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyogyszer utan nem kell szunet, az en orvosom szerint ilyenkor a legkonnyebb teherbeesni. Nekem sikerult is, azonban elhalt a magzat, most 2 honapig megint szedek orvos ajanlasara, utana szeretnem, ha mihamarabb osszejonne
2019. jan. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!