Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Beteg baba röntgentől?

Beteg baba röntgentől?

Figyelt kérdés
Először is, nem szeretnék senkit bántani. Szeretném megkérdezni, hogy van-e itt olyan, aki nem tudott még a terhességéről, és valamilyen röntgenre kellett mennie, ezáltal született beteg gyermeke? Illetve ellenpéldaként olyan, aki röntgenen volt és minden rendben haladt, egészséges gyermeke született. Gondolok itt a 3.4. hétben végzett vizsgálatra, mivel akkor még a legjobb teszt sem mutat semmit. Köszönöm a válaszokat!

2019. jan. 15. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés értelmetlen, mert nem tükrözi a valóságot.


Erre ezernyi tanulmány létezik ami statisztikailag is jól alátámasztott.


Legegyszerűbb, ha informálódsz a háziorvostól, vagy egy radiológustól, hogy mely fejlődési szakaszban okozhat problémát.


A hivatalos álláspont szerint biztonságos, ám bizonyos tanulmányok, főleg állatkísérletekkel és genetikai vizsgálattal alátámasztottak ellentmondásosak.


Úgyhogy mindig a kezelőorvosra van bízva, hogy azt a minimális kockázat hogyan arányul a várható problémával. Nyilván ez a problémád súlyosságától függ! És a helytől is. Egy koponyalapi rtg el sem éri a babát, de egy hasat is érintő már igen.


Egyedi esetekre nincs értelme alapozni, mert elevé nem tudni az ok-okozati viszonyt.

2019. jan. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán okozhat problémát a röntgen várandósan sem.

Egyrészt kötelező az ólom alapú genitália védelem, ergo ha a 3.-4. hétben van valaki akkor is pont takarásban van ezáltal, így a fejlődő embriót nem éri közvetlen sugárzás.

Másrészt az a röntgensugár amit kapunk egyébként sem feleződik egy élet alatt sem, tehát összeadódik a szervezetedben az összes korábbi besugárzás amit valaha kaptál, így emiatt ugyanúgy lehetne aggódni, mégsem születnek csak beteg babák mióta feltalálták a röntgent.

2019. jan. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első terhességem így kezdődött. Nagyjából az esedékes menzesz előtt egy héttel voltam tüdőszűrésen. Engem is riogattak, hogy hogy lehetek ennyire felelőtlen, ha gyereket tervezünk miért mentem. Mondjuk mert kellett az éves alkalmasságihoz. A nőgyógyásznak említettem, azt mondta ne aggódjak, ha gondot okozott volna, akkor megszakad a terhesség. Teljesen egészséges lányunk született,a terhesség is probléma mentes volt.
2019. jan. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tüdőszűrő kellene, nem vagyok beteg, elküldtek a volt munkahelyemről, mert megtudták, hogy babát szeretnék. Találtam melót, azonnal kellenek a papírok, és munkába is lehet állni. Ez jó az anyagiak miatt is, az ellátásom miatt is. De! Mivel szerettünk volna babát, nem is gondoltam, hogy ilyen hamar találok melót, ezért nem védekeztünk a hónapban. Még teszt nem is mutathatja, de peteérés már volt. nos! Ez az igazi kérdés. Így jobban érteni? Kérdeztem aszisztenst, más területen dolgozó kórházi alkalmazottat, de mindenki megvonja a vállát, mert ugye nem meri senki azt mondani, hogy állj oda nyugodtan. Viszont, ha már megcsinálták volna, akkor azt mondanák, hogy nyugodj meg, úgysem lesz semmi baj. Ezért kérdem, hogy mik a tapasztalatok, és nem azt, hogy kinek mi a véleménye.
2019. jan. 15. 19:29
 5/7 A kérdező kommentje:
3-as köszönöm! erre voltam kiváncsi! Úgyis olyan forma vagyok, hogy most jön össze :D minden egyszerre :D
2019. jan. 15. 19:30
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

És akkor mi van ha 1 ember azt mondja hogy beteg lett a babája?


Ezt hívják az orvoslásban esettanulmánynak. Az égvilágon semmit sem jelent a te magzatodra nézve. Eleve nem lehet tudni az ok-okozati viszonyokat, mert milliónyi oka lehet egy mutáció kialakulásának.


Ha 1000 anyukát megvizsgálnak aki tüdőszűrésen esett át, és lesz 5 sérült baba, az sem mond jelen esetben túl sokat, mivel senki nem tudja a genetikai előzményeket.


Tehát nem megbízható még az sem... mert ehhez meg kellett volna vizsgálni a babák genetikai állományát előtte és utána whole genome sequence analizissel.


Érted már, hogy mi a különbség?


Leírja ide valaki, hogy beteg lett a babája, az kideríthetetlen hogy az rtg sugárzás okozta-e. Tehát nem hogy segít vele, hanem téves következtetést vonsz le egy esetből! Felesleges pánikkeltés...

2019. jan. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. jan. 16. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!