Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy terveztétek meg az...

Hogy terveztétek meg az életeket, mikor belevágtatok a család alapításba?

Figyelt kérdés
Pár hónapja eldöntöttük, hogy jöhet a baba. Eddig sajnos nem sikerült teherbe esnem, de hát mind tudjuk, ez teljesen kiszámíthatatlan. Most be kéne már osztani a szabadságokat, szeretnénk nyaralni menni, de én egyszerűen rettegek az egésztől. Félek lefoglalni nyárra egy nyaralást külföldön, mert mi van ha már terhes leszek és mondjuk rosszul leszek. Nem tudom előre hogy mi vár rám de ugyanakkor azt sem tudom hogy egyáltalán összejön-e addigra egyáltalán és ha nem akkor meg felesleges mondtunk le a nyaralásról. Nagyon frusztrál hogy nem tudom mikor mi várható. Ti ezzel hogy álltatok? Túl komplikálom? Mikor nekiláttatok de még nem sikerült, hogy terveztétek be az elkövetkező hónapokat?
2019. jan. 20. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Nem szoktam hónapokra előre kattogni dolgokon, ezért pl a nyaralást sem foglaltam le soha jó előre. Cserébe olyan vagyok ha szembejön egy probléma akkor rögtön beugrik egy B és C terv is.

Ha ti szeretitek előre foglalni a nyaralást, azt x ideig még úgyis le lehet mondani, de akár el is lehet adni. Sok ilyen hirdetés szokott lenni nyáron, mert másoknak is közbe jön néha valami. Maximum most ne tervezzetek nagyon messze és túl drága helyre, így könnyebb lepasszolni ha úgy adódik.

2019. jan. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Repülőjegyet szoktunk előre foglalni mert az drágul na meg ugye a munkahelyen a szabadságot ki kell venni előre. De repülőjegyet nem nagyon lehet eladni, hogy megérje.
2019. jan. 20. 11:40
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Én már öreg vagyok, de visszaemlékezve az 50 évvel ezelőtti időre, amikor örültünk, hogy luk van a s..günkön, megkérdeztem a feleségem augusztus végén, hogy most már lehet gyerekünk ? Azt mondta, hogy igen és szeptemberben már várandós volt. Nyaralás, repülőjegy, ugyan már, ennél sokkal fontosabb a gyerek.
2019. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Ezért írtam, hogy most menjetek közelre. Ne repülővel, hanem autóval elérhető helyre. Ha nem szeretitek Magyarországot akkor is vannak a szomszédban is nagyon jó helyek, pár óra autókázásra.

De ha ez nektek nem járja, akkor döntsd el, hogy mi a fontosabb. Később sem a nyaralás lesz az egyetlen dolog amiről esetleg le kell mondanod a gyerek miatt.

2019. jan. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én örülnék a legjobban ha összejönne a gyerek minél hamarabb, és nem szeretném a nyaralást előterébe helyezni, nem értem a támadásokat. Annyit írtam, hogy ha nem sikerülne a terhesség addig, akkor viszont jó lenne elmenni nyaralni. Nem tehetek róla, hogy nem sikerült első hónapban teherbe esnem...

A másik kedves hozzászóló aki szerint nekünk nem elég jó Magyarország..na erre inkább nem is válaszolok mert úgyis én leszek a nagyképű önző alak.


Légyszives a kérdésre válaszoljatok és ne valami általaltok rólam elképzelt képet kritizáljatok, mert időpocsekolás.

Tapasztalatokat vártam és nem minősítést

2019. jan. 20. 12:16
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem minősítés volt, sokan nem szeretnek itthon nyaralni. Nem tudom mi a baj ezzel? Ez tanács volt, hogy ha nem tudtok hogy tervezzetek akkor ne menjetek messzire, mert azzal nem tudtok bukni, de akkor fogd fel ahogy akarod.
2019. jan. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Nem változtattam..


Csináltuk amit terveztünk..


Összejött a baba onnan sem nagyon.,


Nem gondoltam rá, hogy nekem rosszul kell lennem...vagy akár rosszul lehetek

Stb



Egyébként nem is lettem...

2019. jan. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
Igen, túlkomplikálod. A helyedben a közelbe mennék autóval, Horvátország, Montenegró vagy Görögország. Olyan szállást foglalnék, amit vissza lehet mondani és el van intézve.
2019. jan. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Én is így vagyok,nyugi. Idénre már van koncertjegyünk, fesztiválbérletünk, esküvőre meghívásun, utazás is tervben, mi ezért csak szeptembertől, de inkább 2020-tól vágunk bele. Nem szeretek egyik napról a másikra élni.
2019. jan. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!