Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor érdemes abba hagyni a...

Mikor érdemes abba hagyni a fogamzásgátlót, ha kisbabát szeretnék? Gyógyszer után ki mennyit várt a babára?

Figyelt kérdés

2019. febr. 1. 08:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
En amint abba hagytam. De szerintem ez személyenként változó.
2019. febr. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Nonner ***** válasza:
44%

Szia.


Ez sajnos nagyon változó. Barátnőm májusban abbahagyta és szeptemberben már teherbe is esett, én lassan egy éve nem szedem és még nem jött a baba.

Szerintem attól is függ milyen régóta szedted előtte.

Én inkább a táplálkozás, szokások (dohányzás, alkohol) megváltoztatását javasolnám mindenképp tervezés előtt.

2019. febr. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Igen ez nagyon változó.


Van akinek a gyógyszer után rögtön lesz pete érése, és egyböl teherbe esik. Elöfordulhat, hogy habár megfogan a gyermek, de a méhfal még nem eléggé erös és nem tud megtapadni. Ès sok embernek akár évek is kellenek mire rendbe jön a pete érés.


Amikor már tudjátok, hogy bármikor jöhet a baba, akkor hagyd abba. Ha egy éven belül nem voltál rákszürésen akkor ilyenkor mindenképpen menjél el.

Ès tözzetek ki egy évet, hogy addig nem foglalkoztok a dologgal, ha kimarad a periodus akkor tesztelsz, de ennyi.

Sajnos olyanok vagyunk mi nök, hogy annyira izgatottak leszünk és annyira akarjuk már az elejétöl, hogy teljesen rágörcsölünk.

2019. febr. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

nőgyógyászom szerint abbahagyom és köv. hónapban akár teherbe is eshetek

endokrinológus szerint 6 hónap

2019. febr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem iszom, nem dohányoztam soha, voltam szűrésen, minden a legnagyobb rendben. 2 éve szedem a gyógyszert, kb 1 év múlva lesz aktuális, hogy bármikor jöhet.
2019. febr. 1. 09:47
 6/12 anonim ***** válasza:
Nővérem 1 évvel a gyógyszer abbahagyása után esett teherbe.
2019. febr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi 3 hónapot hagytunk, hogy helyre álljon a rendszer, addig gumival védekeztünk.

Két gyerkőc az első próbàlkozós hónapban megfogant. A harmadik "becsúszott", a második hónapos szünet alatt egyszer csináltuk megszakítással. Természetesen örültünk.

2019. febr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Nekunk 9ev gyógyszer szedés után, első hónapban osszejott. Semmi bio élet meg ilyenek. Annyi h nem cigiztem soha, nem iszok, nem kávézok.
2019. febr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Nálam a gyógyszer nagyon sok bajt "elfedett" mivel volt megvonásos vérzés nem derült ki a bajom, elmentem nőgyógyászhoz, mondta amint abbahagyom azonnal próbálkozhatunk...6hónap kellett, hogy kinyomozzák a betegségem okát, 1 év, hogy helyretegyék a gyógyszerek, persze szerintem ez a ritkábbik eset...
2019. febr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
15%

Semennyit le sem tettem

Fogamzasgátló mellett lett a kisfiam

2019. febr. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!