Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátlós "baleset"...

Fogamzásgátlós "baleset" utáni tesztelésről lenne egy kérdésem!?

Figyelt kérdés

1 szemet nem vettem be időbe pont a 3. hét első napján ( nem is értem hogy felejthettem el, lassan 4 éve szedem és soha nem volt még ilyen) csak 2 órával léptem túl a 12 órát, de nem vagyok buta, tudom mit kellett tenni, így alkalmaztam a 3.héten nem vett be egy tabletta "szakaszt" a betegtájékoztatóból, így szünet nélkül szedtem tovább. De ugye így nem volt vérzés, és az emberben benne van a "félsz" hogy de mi van ha mégis?! Most beteg lettem és vennék be olyan gyógyszert amit terhesen nem szabadna -igen tudom teszt- vettem is. Habár elvileg 9 napja kelletr volna megjönnie, de ha tutira akarok menni, akkor ugye reggel teszteljek?

(Bocsi hosszú lett, és remélem érthető is lett amit írtam)

:D


2019. febr. 8. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
17%

Na ez nagyon vicces nevethetsz a butasagodon.

Gondolom a kihagyott szem megbolygatta a hormonhaztartasodat. En akkor jartam igy hogy nem jott meg amikor kihanytam es nem hatott, utana nekem sem jott meg. Hat ha 9 napja kesik akkor a teszt mar allitolag kimutatna, de inkabb ne legyel terhes.

2019. febr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ugye mindent úgy tettem ahogy a betegtájékoztatóba leírtak. Vagyis bevettem az esedékes szemet amikor eszembe jutott (vagyis 14 órával késöbb), majd reggel időben a kövit, majd tabletta szünet nélkül szedtem tovább. De ugye emiatt nincs megvonásos vérzés ilyenkor. Úgy hogy "papír szerint" nem kéne hogy az legyek, de mielőtt olyan gyógyszert vennék be amit terhesen nem szabad, így a biztonság kedvéért akarom a tesztet megcsinálni. :)
2019. febr. 8. 14:25
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagy terhes,de azért tényleg csinálj egy tesztet,az a biztos.

Egyébként ha terhes vagy és hormonokat szedsz,az se a legjobb,szóval én nem a másik gyógyszer miatt aggódnék csak.

2019. febr. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, fogok, hisz meg is vettem. A kérdés leginkább az, hogy ha 100%-ra akarok menni, akkor ugye jól teszem ha megvárom a reggelt?
2019. febr. 8. 15:07
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan megcsinálhatod most is.
2019. febr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan hány napja volt a "kihagyás"?
2019. febr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A "kihagyott" szem 20 napja volt, jan 19.-én. Reggel 9 helyett este 11-kor vettem be.
2019. febr. 8. 17:06
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor felesleges reggelig várni,már 100%,hogy biztosat mutat a teszt.
2019. febr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Így nem leszel terhes. A fogamzásgátló ugyanúgy véd, ha a betegtájékoztatóban leírtakat alkalmaztad. Feleslegesen parázol.
2019. febr. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Végül negatív lett!

Köszönöm a válaszokat! :)

Lehet hogy feleslegesen paráztam, de kivételek mindig vannak. Hisz a betegtájékoztatóba is leírják ha a tabletta szünet alatt nem fog vérzés jelentkezni (ami még majdnem 2hét), forduljon orvoshoz.

Inkább kidobtam pár száz ft-ot és tudom biztosra hogy nem okozok kárt a gyógyszerrel, minthogy egy fél hónapot azon görcsöljek hogy "de mivan ha én pont a kivételes esetek közé fogok tartozni"?

Szerintem ennyit megért. :)

2019. febr. 9. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!