Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet, hogy tavaly a vékony...

Lehet, hogy tavaly a vékony mégnyálkahártya emiatt vetéltem el?

Figyelt kérdés
Tavaly márciusban volt egy vetélésem a 6. héten. Nem fejlődött tovább. Csak szikhólyagot látott az orvos de 4 hetes terhességnek megfelelő méretű volt 9mm-es mégnyálkahártyával. Rá egy hétre már semmit nem látott és meg is jött akkor a menstruációm. Most újra belevágtunk a babaprojektbe. Tegnap voltam orvosnal. 5 mm volt a méhnyálkahártyám a 23. ciklusnapon. Kérdeztem tőle, hogy ez nem túl vékony e. Azt mondta teljesen rendben van. De mindenhol azt olvasni, hogy 10 mm a minimum különben nem tapad meg a baba. Tavaly lehetséges, hogy a vékony mehnyálkahártyám miatt nem fejlődött a baba és ment el?? Vagy higyjek az orvosnak?

2019. febr. 12. 22:20
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egyébként a mensim normális. Kb 5 napig tart. A 28. napon kis barnázással kezdődik majd megjön rendesen.
2019. febr. 12. 22:22
 2/12 anonim ***** válasza:
Hat azert mas doki velemenyet is kerd ki ha van ra modod, de a neten sok cikk butasagot ir ahogy tapasztaltam, engem sokszor a terhessegem alatt halalra remitett nehany cikk es forum, aztan semmi nem volt igaz. Nem mondta a doki tavaly hogy szerinte mi okozhatta a vetelest? Az is lehet hogy kesobb tortent volna meg a baj, lehet nem az volt az oka
2019. febr. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A tuszorepedes koruli vagy utani mehnyalkahartya vastagsag lenne az erdekes. De az 5 mm az valoban keves! 8 mm-nel mar jo. Az alatt csoda kell, de van akinek ugy is sikerul.

Viszont ha megtapadt tavaly, akkor nem a megtapadassal volt gond. De ha meg lelkileg nem tudtad feldolgozni es/vagy az ujabb kudarc miatt is fontosnak erzed az okot megtudni vagy legalabbis jobban behatarolni, akkor menj olyan orvoshoz, aki meddoseggel is foglalkozik.

Nezzenek a ciklusodban hormonszinteket (progeszteront mindenkepp), ciklusonitorozast (UH-gal megneznek egy ciklusban tobbszor hogy latjak megerik-e egy tuszod, mekkora lesz mikor reped meg). Egy meddosegi doki ezeket mind tudja es ha birja a pentarcad akkor maganban kuldenek is mindenhova es gyorsan lesznek eredmenyek.

Mehnyalkahartya vastagitasra pedig ezek jok: E vitamin, D es C vitamin, mozgas (olyan ami a medence verellatasat javitja pl Aviva, seta, tanc).


Sok sikert!

2019. febr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Annyit mondott a dokim a tavalyi esetre, hogy ez sajnos előfordul de nem zárja ki semmi esetre sem a későbbi rendben zajló terhességet. Nyílvàn kicsit félek egy újabb kudarctól ez szerintem természetes. Az lehet, hogy a ny.hártya egyik hónapban vastagabb másikban vékonyabb?

Úgy döntöttem ha áprikisig semmi akkor keresek másik dokit akinek kikérhetem a véleményét. Addig is E vitamin! Azt lehet femibion 0-as vitaminnal egyutt szedni?

2019. febr. 13. 07:17
 5/12 khniki ***** válasza:
Na akkor most mondok valamit. Az 5 mm vékony. Viszont. Én már terhesen (4 hetes) mentem orvoshoz egy csomó pozitív teszttel, amikor 6,2 mm-t mért. Hozzátartozik, hogy sokat barnáztam, lehet, azért is volt olyan vékony. De akkir is beágyazódott a picur, tett rá magasról, milyen vastag az a nyálkahártya. A vérezgetés miatt kaptam progeszteron pótlást, szóval lehet, hogy azóta már megvastagodott. De a lényeg, hogy igenis meg tud tapadni, akkor is, ha vékony. Az, hogy nem fejlődött tovább a babád, valami genetikai hiba miatt lehetett.
2019. febr. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. A mostani méhnyálkahártyád tényleg elég vékony, bár nem kizárt, de valószínűbb, hogy nem elég egy terhességhez. Viszont az előző baba én sem hiszem, hogy emiatt ment el, akkor meg sem tapadt volna. Az E-vitamin jó a "vastagító", akár étrendváltoztatással (nekem a sok dió, mogyoró, mandula, tökmag vált be) is elég látványosan lehet befolyásolni vele már egy ciklus alatt a dolgokat. Egyébként neten olvasva kifejezett hiánya okozhat egyébként magzatelhalást is, de ez már végképp kinyomozhatatlan.
2019. febr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem pontosan ugyanez volt a bajom, zsinórban 3* vetélteme el. Aztán ez miatt már nem akartam terhes lenni soha... ( Akkor így éreztem ) kaptam progreszteron fogamzásgátlót. Ami elvileg úgy működik h túl vastag méhnyálkahártyát generál. Elkezdtem szedni, a második levél után már meg se jött az elvonásos vérzés... Terhes voltam. 3 éves múlt :-)
2019. febr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek a valaszt. Februar 28an megyek masik orvoshoz. Nem varok honapokat, hogy lasson mas orvos is. Remelem ir valamit ha akkor is iyen vekony lesz. Lehet kerni progeszteron potlast vagy csak akkor irja fel ha o ugy gondolja? Akkor valoszinuleg ezert is barnazok mensi elott es a barnazas es a vekony mehnyalkahartya osszefugg. Remelem erre kapok gyogyszert es sikerul a baba.
2019. febr. 15. 08:10
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha hormonális gondra gyanakszol, ne nőgyógyászhoz menj, hanem endokrinológushoz.
2019. febr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Lett két halvány pozitív tesztem tegnap délután és ma reggel :)
2019. febr. 19. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!