Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hany % esely van a fogantatasr...

Hany % esely van a fogantatasra, most akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Itt folyton azt olvasom, hogy 25% esely van, hogy teherbe esel, ha jokor van szex es nincs szervi baja egyik felnek sem. A nogyogyaszom szerint ez 80%, egy masik orvosnal is voltam, o is azt mondta, szinte biztos. Mi az igazsag akkor?
2019. febr. 15. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem teljesen mindegy, mennyi ez százalékban kifejezve. Ha tudod hogy mondjuk biztosan 80%, attól jobban alszol vagy ez miért lényeg?
2019. febr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem errol van szo, csak nem ertem miert hajtogatja itt mindenki a 25%-ot
2019. febr. 15. 11:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha valoban jo idoben egeszseges emberekkel akkor szerintem tobb mint 25 de nem adnek a %-okra
2019. febr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
A 25% annyit jelent, hogy átlagban négy védekezés nélküli szex kell a teherbeeséshez.
2019. febr. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet 50-50% -ék is.Az eredmény ugyanaz.Míg az egyik egészséges párnak összejön első megfelelőben időzített szexnél ,addig a másiknak nem.

Nekem az orvosom 20-30%-ot mondott.Azt mondja egy egészséges pár esetén átlagosan 1 év környékén jön a baba még ha pontosan és időben jól szexelnek is minden hónapban.Az átlagba beletartozik az is aki elsőre sikerrel jár meg az is aki csak évek alatt esik teherbe és ezt osszák ezért a 20-30% ék.

Ha jól bele gondolsz legjobb példa erre az inszemináció.Ott oda teszik a katonákat ahol a legnagyobb esély van a megtermékenyítésre és még úgy sem esik elsőre vagy épp másodikra teherbe sok nő.

Szóval szerintem a 80%-ék kicsit irreális:)

2019. febr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Átlagban 4 hónap alatt sikerül egy egészséges párnak a teherbe esés. Erre szokták mondani a 25%-ot. De ez ugye csak egy átlag, ebben benne van az is, aki elsőre teherbe esik, és az is, aki évek alatt.
2019. febr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, egy egészséges párnál 80% az esély, hogy létrejön a terhesség fél év alatt, és 90% egy év alatt. Nem lehet, hogy erre gondolt az orvosod? Egyszeri együttlétre 25%-ot szoktak mondani. Ha 80% lenne sokkal több olyan pár lenne, akinek első hónapban összejön, de többnyire ennél több idő kell.
2019. febr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én egy nőgyógyász honlapján olvastam, hogy sokkal nagyobb arányban jön létre fogantatás, mint, amennyi terhességi teszttel is detektálható terhesség van. Ez az orvos 50-60 % esélyt írt egy-egy ciklusban. Viszont, ezeknek a többsége sajnos elhal, mielőtt a nő bármit észlelne, sejtosztódási, vagy beágyazódási problémák miatt. Szerintem az általad hallott 80% is erre vonatkozik. Valószínűleg sokszor megfoganunk, csak, nem jutunk el sokáig ebben a folyamatban.


Czeizel Endre szerint a terhesség létrejötte 1-8, átlagosan 3-4 hónapos történet. Épp ki van írva egy kérdés, kinek, mennyi idő alatt sikerült. Ha megnézed, a válaszolók 98%-a 1 és 8 hónap közti időt írt valóban, 1-2 extrém hosszú időtől eltekintve. Ilyen szempontból is túlzás a 80%, hacsak, nem a fenti értelemben beszélünk róla.


És a saját példám: 8 hónapig ovu teszteltem, időzítettünk, mégsem lettem terhes. Így a 80%-ot nem hiszem el, csak olyan értelemben, hogy ennyi eséllyel kialakulhat minden hónapban egy kis élet kezdemény, ami aztán észrevétlenül elhal, nagyon sok esetben.

2019. febr. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

És még annyit hozzátennék, hogy a saját nőgyógyászom mondta nekem azt egy éve, hogy a terhességek 85%-a fél éven belül bekövetkezik. Ezt inkább elhiszem, mint azt, hogy egy év az átlag EGÉSZSÉGES párok esetében. Mert, akik több évik is "próbálkoznak", ott az esetek többségében feltáratlan egészségügyi probléma van a háttérben, tehát, nem egészségesek.


Egészséges pároknál, maximum 12 hónap alatt létre szokott jönni a terhesség. Így inkább tényleg 6 hónap lehet az átlag, és nem 12. A 12 hónapos "átlagban" már azok is benne vannak, akiknél kisebb-nagyobb, kezeletlen egészségügyi gondok vannak.

2019. febr. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!