Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés

A kérdés

Fogamzásgátló abba hagyása után az első "igazi" menzesz előtt lehetséges barnázás? Vagy esetleg máris baba van a dologban?

2 nap van a nem vártig, de ezt is csak tippelem ahhoz, hogy anno hány napos volt a ciklusom. 2napja vettem észre, de nagyon kevés a mennyiség napi egyszer fordul elő

febr. 18. 20:42  Privát üzenet  

A válaszok
A barnázás nem igazán utal babára. Inkább arra, hogy messze nem állt helyre a hormonháztartásod. A barnázást kb. 95%-ban progeszteron-elégteleség okozza. Én fogamzásgátló után hőgörbét vezettem, hogy lássam, van-e tüszőrepedés és mikor. Repedt tüsző, fel is ment szépen a hőm, fenn is maradt két hétig (luteális szakasz), de a menstruáció előtti héten össze-vissza pecsételtem. A labor is igazolta, hogy gyatra a progi. Végül Clostylbegitet kaptam, hogy "erősebb" peteérés legyen, kétszer estem teherbe így első Clostis hónapbam. Nálam a progi volt a baj.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont febr. 18. 21:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ. :)

# 2/5Időpont febr. 18. 22:06 Privát üzenet
khniki nevű felhasználó válasza:

Régen szedtem én is fogamzásgátlót egy évig. Na, azóta barnázok menzesz előtt. Szimpla progeszteron hiány.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont febr. 19. 05:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ezt nogyogyasszal tudom kivizsgaltatni vagy házi orvossal is? Vervetel elég?

# 4/5Időpont febr. 19. 08:39 Privát üzenet
Focikatalógus 728x90
Nőgyógyász, de sokkal inkább endokrinológus ért ehhez. A háziorvos ilyen hormonokat (LH, progeszteron, stb.) nem kérhet.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont febr. 19. 10:50 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A ciklus 20,21 napján lévő aktus miatt lehetséges, hogy rá 6 és 8 nappal enyhe barnázás jelentkezik? Ez beágyazódási vérzés lehet?
19-én kellett volna megjönnie, előtte 3 napig barna folyásom volt, viszont 19-ére elmúlt teljesen. Azóta meg semmi. Lehetséges, hogy terhes lettem és a barnázás a beágyazódás...
Lehetséges beágyazódás? Bővebben lent.
Beágyazódás elejétől barnázás, nemvárt előtt 3 nappal pozitív Walentin tesztek, majd a nemvárt előtti napon megérkezett a mensesem.25-ös teszt halvány pozitív 3 napja tartó...
A párommal 11 napja voltunk egyutt megszakításos modszerrel, mert még most hagytam abba a gyógyszert, baba tervezés miatt5 nap van még a várható menstruációmig. Ma barnázok....
Lehetett-e peteérésem ha nem volt tojásfehérjés a váladék viszont barnáztam és a hőm pedig nem emelkedett azóta? Lehetséges hogy terhes vagyok? 4 napja volt p. é-m

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Teherbeesés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!