Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a baba késöbb fogant, AZ...

Ha a baba késöbb fogant, AZ orvos akkoris látni fogja már? Ha PL. A "nagykönyv" szerint 7hetes, de valójában csak 5?

Figyelt kérdés
Az enyém biztos vagyok benne, hogy nem középidöben fogant. Menstruáció elött pár nappal. Én a 40.-ik napon (8nap késéssel) teszteltem elöször, Erös pozitív lett.
2019. febr. 19. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
36 napi ovubol fogant a fiam.Az elején nem hitte el az orvos,de minden mérete engem igazolt.Ha tuti 5 hetes én várnék meg 1-2 hetet ha nincs panaszom,mert úgy már valódi 7 hetes terhes lennél.
2019. febr. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Panaszom nincs. De mivel röntgeneztek kétszer is. Jobb elmenni. Maximum majd visszahív, ha nem látja, de már látni a kéne azért nem?
2019. febr. 19. 23:28
 3/11 anonim ***** válasza:
36%

Menses szerint 6+6 hetesen mentem először. De akkor petezsakot és szívcső pulzálást látott a doki. Akkor a petezsak mérete alapján mondta, hogy 5+2

12 hkm

2019. febr. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
4 hetesen még nem látszik, de 5 hetesen az már látszik, hogy jó helyen van-e a petezsák, azaz ki tudja zárni a méhen kívüli terhességet, ami viszonylag ritka, de azért nem haszontalan elmenni. Ha csak akkor akarsz elmenni, amikor már várhatóan lesz szívhang is és tud adni igazolást, hogy élő a terhesség, akkor ráérsz a 7. hét végén. Hogy milyen erős a teszt, abból nem lehet következtetni a terhesség korára.
2019. febr. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát Igen. De viszont ha attól a bizonyos fogantatási naptól számítom, akkor az Jan. 29.-én volt. És akkor csak 3hetesnek kellene lennie, de az meg nem lehet mert amikor elmarad, és pozitív lesz a teszt, akkor már 4hetes. Nem?
2019. febr. 20. 12:09
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges. Ha tudod, hogy még csak 5 hetes vagy, akkor nyugodtan megvárhatod azt az időt, amíg a számításod szerint 7 hetes leszel. Csak felesleges kör előbb menni, úgy sem lesz még szívhang, azaz mehetsz vissza.
2019. febr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a fogantatáshoz kell plusz 2 hetet adni (mert 28 napos ciklussal számolnak és abban az ovuláció 2 héttel a menzesz első napjától lenne), de persze van olyan, hogy a katonák már ott várakoznak és így pár nappal, extrém esetben egy héttel még később fogan, mint az aktus volt. Egyébként ez annyira részletkérdés. :) Ha sztk mész, akkor ingyen van, max. visszamész később, de valószínűleg nem méhen kívüli és akkor meg ráérsz később intézni, ha nem hajt a kíváncsiság. A baba UH-k nélkül is tudja a dolgát, a terhesség korát meg csak méretéből (amit sokszor félremérnek pár mm-rel) fogják pontosabban megállapítani tudni a - szintén saccolt - 12. héten, de még akkor sem valószínű, hogy a kiírt napon születik. :)
2019. febr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom. De Mindenképpen el megyek egy "0".-ik vizsgálatra. Mert nem vagyok biztos a Jan 29.fogantatâsban. Ha túl korai, akkor majd az orvos úgyis megmondja, és legfeljebb visszahív.
2019. febr. 20. 14:13
 9/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Köszönöm a lepontozást. Legyen boldog tőle a napotok 😉

2019. febr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én 16 nap késéssel teszteltem pozit, utána még 2 hétre kaptam időpontot, akkor már látott valamit a doki, de visszahívott 2 héttel későbbre, akkor már volt szívhang is. Én is tudtam, hogy mensi előtt 2-3 nappal eshettem teherbe, középidőben biztosan nem, mert ovuteszteltem, és abban a hónapban (középidőben) nem volt ovum
2019. febr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!