Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szülés után mindenképp meg...

Szülés után mindenképp meg kell várni, hogy megjöjjön az első menzesz, a fogamzásgátlás céljából?

Figyelt kérdés
Kedden megyek a 6 hetes kontrollra, és mindenképpen szeretnék vagy tablettát,vagy injekciót felíratni,mivel nem szeretnénk 4.gyereket. Még nem jött meg,szoptatok non-stop kb. Meg kell várni amíg megjön? Mindenhol mast olvastam eddig.

2019. márc. 17. 20:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell megvàrni. Olyan tabletàt ir az orvos amit szedhetsz szoptatàs alatt. Èn is azt szedem, annyitt mondott ha nem szoptatok akkor mennyek vissza ës ir màsikat.
2019. márc. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam. Valahogy valótlannak tűnt,hogy ha szoptatás alatt végig kimarad akkor annak nem irnak fel tablettát? Köszönöm!
2019. márc. 17. 20:53
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Szivesen 😊
2019. márc. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Az hogy szoptatsz nem jelenti azt hogy amig szoptatsz nem menstrualsz ez nagy butasag. Tesom mai napig szoptat megis 4 het mulva megjott neki, nekem megjott 7 het mulva holott 2 evig szoptattam.
2019. márc. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
A szoptatás alatt szedhető tablettákkal két nagy probléma is van. Egyrészt a védelme nem teljesen, nagyban támaszkodik arra, hogy nyolc óránál gyakrabban szoptatsz, ez a szoptatási gyakoriság ugyanis a legtöbb nőnél természetes fogamzásgátlóként hat. Ha ennél ritkábban szoptatsz (pl. átalussza az éjszakákat), a hatása nem megbízható. A másik probléma vele, hogy ugyan kis mértékben, de kiválasztódik a tejbe is... Nekem is felírta az orvos, kiváltottam, hazavittem, elolvastam a betegtájékoztatót és nem vettem be.
2019. márc. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Nem kell megvárni. Azalia a neve, talán más készítmény nincs is. Progesztogént tartalmaz, tehát semmi ördögtől valót. Ezt a hormomt termeli a petefészek, majd a méhlepény nagy mennyiségben a várandósság alatt, tehát egy „álterhességet” imitál.

Minden gyógyszer kockázatos, a sima fogamzásgátló is, ez is. Egyetértek. Művi, nem a természet alkotta.

De ha csak a progeszteront nézzük, a szoptatott babára semmi veszélye, ennyi erővel egy várandós, de még előző babáját szoptató anya veszélybe sodorná a szopizós babáját, mert újra várandós. Elnézést, ez már OFF.

2019. márc. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mi se akarunk több gyereket. Három után megcsinálják az elkötést, szerencsére császár alatt azt is letudtuk.

Az Azaliaról elég sok rosszat olvasni, többek között sokan esnek mellette teherbe, szoptatás alatt. Nem bíztam benne soha, előzö szülések után gumit használtunk. Semmi probléma nem volt.

2019. márc. 18. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Nekem is császárom volt, mind3,de elfelejtette közölni az orvos,hogy ingyen elkötnek a 3 után. Így nem lettem elkötve.

2019. márc. 18. 05:28
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem ajánlotta a doki a tablettát amíg szoptattam,mert azt mondta kiválasztódik az anyatejben.
2019. márc. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azt olvastam én is, de nem ártalmas a babára.
2019. márc. 18. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!