Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Furcsa gondolat egy 16 évestől?

Furcsa gondolat egy 16 évestől?

Figyelt kérdés

Idén 17 leszek és babát szeretnék lassan 1 éve, ez normális?

Már mint igazából még tanulok , nincs párkapcsolatom nem is volt még és szüleim se nagyon támogatnának .

Ez így mennyire normális elképzelés (persze nem akárkitől hanem olyantól akit szeretek(aki fentebb írtam nincs))

Lehet kicsit bekattantam....



2019. ápr. 6. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Furcsa, határozottan.
2019. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Járjál valami gyerekotthonba önkénteskedni ahelyett, hogy saját gyereken járna az eszed!
2019. ápr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
83%

Én is ig vagyok 16 vagyok de nekem se volt párkacsolatom és engem se támogatnának de vágyom én is rá meg egy társa de a barátnőim szerint ezt kinövöm

16L

2019. ápr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

16 évesen már én is azon agyaltam, hogy mennyire szeretnék gyereke(ke)t. Határozott elképzeléseim voltak, hogy s mint lesz MAJD! Nekem ráadásul már volt is barátom ilyen idős koromban. DE! Tisztában voltam vele, hogy ennek még nincs itt az ideje, tehát nem estem teherbe ész nélkül a semmire.

Vágyni rá és megvalósítani két külön dolog. A vágyakozással semmi baj nincs, csak tudni kell, hogy mikor jön el a valódi ideje a gyermekvállalásnak. Akkor leszel valóban felelősségteljes ember és édesanya.

Egy gyerek nemcsak arról szól, hogy milyen cuki, annál sokkal több!

Jelentem: érdemes volt kivárni a megfelelő időt és főleg a megfelelő párt. Azóta már eltelet nagyon sok idő és 3 szuper gyerekem született. Az én lányaim is nagyon várják már, hogy milyen lesz, amikor saját családjuk lesz, de ők is tudják, hogy ennek még nincs itt az ideje (19 és 15 évesek).

Türelem, és nyugi! Hamar elszalad az a pár év. a legfontosabb, hogy megfelelő párt találj a terveidhez, aki igazán jó apja lesz a gyermekeiteknek.

2019. ápr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Az, hogy mit szeretnél, és mit valósíthatsz meg ebből az két külön dolog.

Az is lehet, hogy nem gyerekre vágysz, hanem feltétel nélküli szeretetre, bizalomra, őszinteségre, amire csak egy gyerek képes, és a babaavállalás egy jelképes megjelenése ennek a vágynak. Ha esetleg erröl van szó, akkor érdemes ennek a hátterét, okait megtalálni, azokon változtatni.

Nyilván még fiatal vagy hozzá, partner, háttér sincs meg, ahogy írtad, nem támogatnának. De ha mindenképpen szükséged van valamire/valakire, és megoldható, akkor első körben egy cica, vagy kutya nagy segítség (nem megoldás) lehet a problémák átvészelésére.

2019. ápr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Ilyen idős korban én is nagyon akartam babát, mindig álmodoztam, de jó is lenne...most 25 vagyok,most is imádom őket, de jelenleg úgy érzem, hogy nem állok készen egy babára. Szerintem nálad is változik majd, remélhetőleg nem akkor amikor már ott lesz egy pici.
2019. ápr. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
16 evesen en is akartam, teljesen ra voltam kattanva a temara. Most 27 vagyok, ferjem van, gyerekunk meg nincs. Lassan tervezzuk, de meg egy csomo felelmet el kell oszlatni, illetve varom, hogy kialakuljon a minden felelmet elsopro vágy. Ezekbol a tapasztalatokbol kiindulva, nem furcsa egyaltalan, de meg boven raersz ezzel.
2019. ápr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat 🙂
2019. ápr. 7. 10:08
 9/11 anonim ***** válasza:
33%
Teljesen normália, jó anyai ösztöneid vannak. Szerintem az a nem normális, ha az ember lánya már ettől jóval idősebb és nincsenek ilyen vágyai. ÉS EZ FÜGGETLEN ATTÓL, HOGY VAN-E PÁRKAPCSOLATA. Mert azokra a dolgokra is először csak VÁGYUNK, amit csak később tudunk megvalósítani, nem igaz?
2019. ápr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A hormonok 😊

Én is így voltam vele ennyi idősen. Elkezdtem dadáskodni, na akkor mégjobban erősödött az érzés. De egyébként nagyon élveztem, rengeteg új dolgot tanultam a babákról, a gyerekekről. Azóta anyukával bárátnők is lettünk, meg még mindig több családnál vigyázok gyerekekre. Abszolút pozitív tapasztalatként éltem-élem meg. Jól is érzem magam, fizetnek is érte és fel is készít valamennyire az én jövőbeli gyereke(i)mre.

Most 22 vagyok, még mindig vágyakozom, a megfelelő pár megvan hozzá, bár ő még fél, az anyagiak terén is vannak még hiányosságok. Igyekszem továbbra is türelmesen várni :-)

2019. ápr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!