Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem rég vérnyomáscsökkentőt...

Nem rég vérnyomáscsökkentőt kaptam, amiben írja, hogy állapotosok nem használhatják. Ha teherbe szeretnék esni, mi lesz a teendő?

Figyelt kérdés
Van ilyen esetre másik csökkentő tabletta, ami biztonságos? Köszönöm, ha megosztjátok a tapasztalaitokat!

#teherbeesés #vérnyomáscsökkentő tabletta
2019. ápr. 23. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha majd terhes leszel, kapsz olyat, ami jó lesz neked. Addig nyugodtan szedd a mostanit.
2019. ápr. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kardiológus ad másikat vagy a házidoki.Én is szedtem majd 2. Trimeszterig a normált.Most 33 hetes vagyok.
2019. ápr. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem,h szedtél-e fogamzasgatlót,amikor magas lett a vérnyomasod?

Csak mert én is szedtem vérnyomáscsökkentőt,de bele volt írva,h tervezéskor már abba kell hagyni,mert magzatkarosodast okozhat.

Szoval en a fogamzásgatlóval együtt abbahagytam. Persze a csökkentőt csak fokozatosan hagytam el. De a vérnyomasom azóta rendben van (kop-kop).

A terhességem utolsó 2 hetében lett magas,addig kaptam gyógyszwrt,szülés után helyre állt.

2019. ápr. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, szedek, de kistini korom óta magasabb, mint a többieknek, meg a fogamzásgátló elkezdése előtt is már 130/90 volt, azóta nőtt egy kicsit.
2019. ápr. 24. 08:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Már a terhesség TERVEZÉSEKOR el kell menni belgyógyászhoz és mondani,hogy állítson át olyan gyógyszerre, ami szedhető terhesség alatt. Nem akkor kell már rohangálni, mikor terhes vagy, mivel egyes vérnyomáscsökkentők elég komoly magzatkárosító hatással rendelkeznek, és ugye az ilyen hatás akkor a legnagyobb, mikor még nem is tudsz a terhességről.
2019. ápr. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :) Utolsó : igen, így fogok tenni, az a legbiztosabb!
2019. ápr. 24. 18:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is szedek vérnyomáscsökkentőt, olyat ami a pulzusszámot is csökkenti. A háziorvosom és a nőgyógyászom is azt mondta, hogy rám nézve biztonságosabb ha a pozitív tesztig maradok ennél, utána váltsak. Felírták, kiváltottam és várom a pozitív tesztet :)
2019. ápr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!