Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehet terhesen táppénzre...

Hogy lehet terhesen táppénzre menni?

Figyelt kérdés
Sok olyat olvasok itt, hogy úgy tervezi, x. hét után megy táppénzre. Én úgy tudtam, hogy csak orvos által megállapított, indokolt esetben lehet táppénzre menni. Terhességnél akkor hogy van? Lehet ezt igényelni, vagy azok a nők, akik már előre eltervezték, hányadik héten mennek el, valami indokot mondanak az orvosnak? Háziorvosnak vagy nőgyógyásznak. Csak azért fordult meg ez a kérdés a fejemben, mert én pörgős, 20 felé szakadó rohangálós munkát végzek egész nap, ami még egészségesen is megterhelő.
2019. ápr. 29. 21:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Az orvos bármikor kiír, ha te azt akarod. A baba az első.
2019. ápr. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%

Miert a terhesseg betegseg ???


Am meg megdumaljak a dokival h irja ki tappenzre


Am hasonlo munkakorben 40ik hetig dolgoztam :-D szoval siman megoldhato...

2019. ápr. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
En nekem kinyilt a mehszajam 30.het elott igy fekudni kellett. En nekem adtak javaslatot a terhesgondozoban és kiirt a haziorvos. Szoval nem betegseg es en GYŰLÖLTEM fekudni de van ilyen is.
2019. ápr. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Bármikor kiírnak a mai világban, elég, ha kéred. Nem kell rá kifejezett egészségügyi probléma, mint indok. Az is elég, ha annyit mondasz, megterhelő munkát végzel.


Én pedagógus munkakörben vagyok. Kolléganőm május elején esett teherbe, aztán rögtön, ahogy megtudta, bejelentette, hogy ő "szeptembertől nem szeretne jönni". Táppénzen 5 hónapig úgy, hogy nem volt semmi egészségügyi gondja, csak szimplán nem volt kedve dolgozni, rá akart pihenni még egyet a baba ügyre. Ebből gondolom, hogy bármikor, ha kéred.

2019. ápr. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Nekem muszáj volt ahogy pozitívat teszteltem, mert onkológián dolgozom. Kemoterápia, sugárterápia, stb. Így esélyem sem volt tovább dolgozni. És igazából én sem akartam kockáztatni a babát. Ha más osztályon dolgoznék,ahol nincs méreg vagy sugár,szívesen dolgoztam volna még. Hiányzik a munka. :) A háziorvosod kiírhat terhességi táppénzre szerintem kortól függetlenül. De meg kell kérdezni.
2019. ápr. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
Másodiknak. A terhesség nem betegség, de azalatt a kilenc hónap alatt fejlődik ki a baba. Elég egy rossz emelés, és elmehet, vagy megnyomorodhat. Idegeskedés miatt is, vagy bármi. Nem azzal vagy hős, hogy terhesen is szalag mellett vagy, aztán lesz egy problémás gyermeked.
2019. ápr. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
14%
Igen, igen, utolsó, csak azt nagyon elfelejtik ezek a kamu táppénzesek, hogy nincs shoppingolás, meg nyaralás, fodrász, körmös, ha kiíratja magát. Mert ha meglátnak az utcán, akkor bizony a világ rossza leszel és táppénz csalást követsz el. Feküdni kell.
2019. ápr. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%

Régen is idegeskedtek a terhes nők, mégsem haltak bele.

Azért vannak táppénzen, mert besirják a dokiknak, hogy jaj stresszes a munkaköröm, domestosszal kell felmosni minden nap végén, vagy csak szimplán nem akarnak dolgozni, mert terhesek lettek. Nem egy ilyet ismerek. Volt olyan, aki azt mondta, csak nem gondolom, hogy ő terhesen majd melózni fog. Na ez a tp csalás.

Én dolgoztam a naggyal, a 24.hétig bírtam, de utána iszonyatosan fájni kezdett a derekam, menni alig bírtam.

A másodikkal kb majdnem végig akartam dolgozni, júniusban jelentettrm be, megbeszeltuk, hogy novemberig melo, aztan szabi aztan csed, de bevéreztem, 2 hónapig csak feküdnöm kellett, pedig a rosszulléttőp és az étvágytalanságtól eltekintve birtam volna dolgozni, de a 2 honap fekvés után már nem engedett vissza a dokim, meg volt rövidülve a méhnyak, álló munkám volt.

Persze azokat megértem, akik vészes hányás, vagy egyéb veszélyeztető tényezők miatt tpre kényszerülnek, de a többieket nem.


Amúgy ha tpre akarsz menni, a legtöbb orvos szó nélkül kiír. Ritka az a fajta doki, aki úgy megteszi, hogy nincs semmi probléma.

2019. ápr. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Dehogy kell feküdni. A táppénz nem azt jelenti, hogy fekvő beteg vagy.
2019. ápr. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Én még annyit fűznék hozzá a fentiekhez, hogy az én kolléganőmről mindenki tudta az 5 hónap alatt, hogy semmi baja, csak dolgozni nem akar. És ki mert menni az utcára, tornákra járt, előadásokra, meg néha néha be is jött a munkahelyre beszélgetni. Nem gondolta senki "táppénz csalónak".
2019. ápr. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!