Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy eshet valaki teherbe...

Hogy eshet valaki teherbe menstruáció alatt? Vagy ha menzesz előtt pár nappal van együtt a párjával?

Figyelt kérdés

Két kérdésem lenne egyben:

Itt is lehet olvasni példát, hogy épp menstruált a nő, nem védekeztek (no comment), és megvolt az esély a terhességre. Hogy? Lehetséges?


És mi van akkor, ha pl menzesz előtt 1-2 nappal van együtt a pár védekezés nélkül. Ebből is született már gyerek, de ilyenkor rögtön elmarad a menstruáció, vagy majd csak a következő marad el?


Igen, tudom, rég jártam biológia órára. :)


2019. máj. 5. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
2. az esetem, nekem nem jött meg, akkora káosz volt akkor az élet hogy fel sem tűnt
2019. máj. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor egész gyorsan kiderült a terhességed, nem kellett sokáig várnod.
2019. máj. 5. 20:11
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Lehet spontan peteeres is allitolag, illetve a spermiumok napokig eletkepesek a noi szervezetben. Menstruacio "alatt" ugy lehet teherbe esni, hogy a kovetkezo napokban ovulal az illeto. Rovid ciklusoknal abszolut elkepzelheto.
2019. máj. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem derült ki gyorsan, mint írtam fel sem tűnt, hogy már meg kellett volna jönnie, 9 hetesen voltam először orvosnál

#1

2019. máj. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Spontán peteérés nincs, hiszen a nevében is benne van, hogy "érés", tehát az nem egy pillanat műve, de a köznyelv használja ezt a kifejezést, és orvos is mondott mar ilyet...


A helyzet a következő: a peteérés majd a tüszőrepedés elvileg a ciklus közepén van. De egésszéges termékeny nőnél is évente egy-két ciklus van, amikor nem reped meg a tüsző, a hormonális hatás nem elég erős. Esetleg maga a peteérés is későbbre tolódik. Ilyenkor a tüsző megrepedhet bármikor a ciklus végéig, de az is lehet, hogy a menstruáció alatt, vagy a következő ciklus elején, de lehet, hogy a következő ciklus "rendes helyén" lesz az ovuláció.

Ha egy adott ciklusban megvolt az ovuláció, akkor ugyanabban ciklusban még egy biztos hogy nem következik be.

Viszont azok a nők, akik nem követik figyelemmel a saját peteérésüket, azoknak azzal kell számolni, hogy "bármikor" teherbe eshetnek.

És az is fontos, hogy a nő orgazmusa rásegíthet arra, hogy megrepedjen a tüsző, emiatt nem is olyan ritka az, hogy a ciklus "furcsa időpontjain" esnek teherbe a nők.


A megtermékenyülés pedig a petevezetékben történik, ahonnan átlagosan 7-12 nap, mire levándorol a méhbe a megtermékenyített petesejt és beágyazódik. Ha a menstruáció első napjai alatt történik, akkor lassabb vándorlas esetén már elmúlik a vérzés, és újra megvastagodik a nyálkahártya annyira, hogy sikeres legyen a beágyazódás. Ha a ciklus végén, akkor lehet hogy már nincs vérzés sem.


Valahogy így. 😊

2019. máj. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Így már világos, köszönöm szépen! :)
2019. máj. 5. 21:16
 7/8 anonim ***** válasza:
A spontán peteérést szerintem nem úgy érti senki sem, hogy hopp, most ebben a pillanatban kilökődött egy petesejt. Inkább úgy, hogy előtte napokig készül rá az illető, és közben pszichés okokból megint beindul a hormontermelődés. Pl képzeld el, hogy a férjed két hete külföldiön van, és tudod, hogy na, három nap múlva jön, és már nagyon várod haza. Vagy sokáig nem feküdtél le valakivel, és tudod, hogy pár nap múlva veled "alszik" valaki. Ilyen esetben szerintem simán lehet "spontán" peteérés. Kétszer fordít elő velem is, mindkét esetben előre tudtam, meg volt beszélve az ottalvás.
2019. máj. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A spontán peteérés hibás terminus.


Helyesen spontán tüszőrepedés vagy spontán ovuláció.

2019. máj. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!