Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A ClearBlue digitális tesztek...

A ClearBlue digitális tesztek hogy mutathatják ki az 1-2 hetes terhességet?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy a beágyazódás 14 nap, akkor kezdődik a szervezetben termelődni a HCG, amit ki tud mutatni a teszt...
2019. máj. 17. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Nem 14 nap a beagyazodas, hanem alttalaban 8. napra megtortenik. Kb 4 nap kell a oeresejtnek amig a mehbe er, utana “kering” egy ideig, hogy meddig, az valtozo. Van, amelyik 5-6. napon mar beagyazodik, de a 7-8 nap is normalis. Ekkor mar termelodik hcg. A teszt pedig erzekeny, igy keves hcg-re is reagal, ezert mutathatja ki mar a 14. nap elott is.

Szinten az eltero beagyazodasi ido miatt van az, hogy van akinek peteeres utan 10 nappal mar halvanyan pozitiv a tesztje, masnak meg nem.

Altalanossagban azert mondjak, hogy ovu utan 14 nappal erdemes tesztelni kegkorabban, mert addigra mar jelez a teszt biztosan, felteve, hogy tenyleg akkor volt peteeres, amikor elvileg lennie kellett volna es nem kesobb.

Plusz a mensi elmaradasa mar egy igen jo jele a lehetseges terhessegnek, akkor mar erdemes tesztelni.

2019. máj. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Picit off, de akkor én teljesen félreértettem ezt a tesztet. Azt hittem, ez normál érzékenységű és nem az elmaradt menstruációtól számolja a heteket. Tehát ha elmarad a menzesz, akkor tankönyv szerint 4 hetes vagy a teszt meg azt írja ki, hogy 1-2 hetes, ha 6 hetes vagy pedig 3-4 hetet jelez. De akkor nem így van?
2019. máj. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Az 1-2 hét a fogantatástól mutatja.
2019. máj. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
A Clearble által jelzett hetek a vélt fogantatástól értendő, azaz kb. a tüszőrepedéstől.A magyar orvosi gyakorlatban az utolsó vérzés első napjától számolódik a terhesség. Tehát pl. a Clearblue 1-2 hét = 3-4 hetes terhesség, a 2-3 = 4-5 hetes, a 3+ pedig 5 hétnél nagyobb terhesség a hcg-szint alapján becsülve. Mindig két hetet hozzá kell adni az eredményhez, akkor kerülsz szinkronba az orvossal.
2019. máj. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szóval a vélt teherbeeséstől számítva 1-2 héten belül ha tesztelek, ki kellene mutatnia a lehetséges terhességet?
2019. máj. 17. 18:43
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Elso vagyok.

Igen, a fogantatastol szamit.


Kerdezo, akkor “kellene” kimutatnia elvileg, ha az egyuttlet egybeesik a peteereseddel. De ha az egyuttlet utan mondjuk csak 4-5 nappal van a peteeres, de mardt addig elo spermium es megtermekenyul a petesejt, akkor csak onnan szamolhato a fogantatas es azaz 1-2 het, amikor mar elvileg jelez a teszt.

Amugy az egy het azert eros tulzas, az meg nagyon korai, inkabb 10 nap, amikor mar mutathat valamit, de az sem biztos.

2019. máj. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Így már értem, köszönöm szépen! :)
2019. máj. 17. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!