Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Spirál és negatív terhességi...

Spirál és negatív terhességi teszt, lehet mégis terhesség?

Figyelt kérdés

Hormonos spirált rakattam fel a második gyerekem születése után 3 hónappal, 6 hónappal ezelőtt, mikor abbahagytam a szoptatást. Onnantól kezdve fixen 28 napra megjött a havi vérzésem, általánosságban 3-4 napra. Most a májusi kimaradt. Nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget, mivel a leírásban benne van, hogy kimaradhat, vagy akár végleg el is maradhat a spirál mellett a menstruáció. De aztán 10 nap késésnél elkezdtem egész nap émelyegni, hányingerem lett, egyszer olyan rosszul lettem, hogy majdnem elájultam. Ekkor csináltam egy tesztet, de negatív lett.

Gondoltam csak beteg vagyok, de aztán további "terhességi tüneteim" lettek, így csináltam még 2 tesztet 2 nap eltéréssel. Mind negatív. Elmentem háziorvoshoz, aki szerint teljesen egészséges vagyok, szóval csak terhesség lehet, és tovább küldött nőgyógyászhoz. Na de 6 hetes terhességnél már bőven pozitívnek kellene lennie egy érzékeny (3 napos terhességet kimutató) predictor early tesztnek.

Spirál okozhat negatív terhességi tesztet, akkor ha mégis terhes lettem?

Dokihoz természetesen kértem időpontot, de megöl a kíváncsiság, hogy most ez tényleg lehet-e baba...


2019. máj. 24. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha olyan idős terhesség lenne, ami tüneteket okoz, akkor már rég mutatná a teszt is. A spirál nem közönbösítené a hcg-t, ha terhes lennél, hogy is tenné?
2019. máj. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kolleganőm szintén spirál mellett lett terhes, 3 hónapos volt már amikor egy rákszűrésen gratulált neki a doki. Állítólag rosszul lett felrakva a sprirálja. Lehet h terhes vagy, de az is lehet h nem. Az ultrahangot meg kell várnod.
2019. máj. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem augusztusban lesz egy éves a hormonos spirálom, a mensim kb december óta össze-vissza van. Kb 2 havonta pár nap vérzés vagy pecsételés. Voltam orvosnál, ő azt mondta szinte kizárt a terhesség, de azért 6-8 hetente tesztelgessek... Mondom köszi...

Voltál már dokinál amúgy?

2019. máj. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!