Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek a terhesség...

Szerintetek a terhesség honnantóp kezdve kezdődik? Petefészekben mikor a spermium odaér, vagy a méhbe való beágyazódáskor?

Figyelt kérdés
2019. máj. 29. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Amikor megtörténik a megtermékenyítés. Csak mert a beágyazódás sajnos nem feltétlenül a méhben történik, de ezekben az esetekben is terhességről beszélünk.
2019. máj. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

EGyértelmüen amikor beágyazodik és kapcsolat lesz az anyával.

A megtermékenyült petesejteknek csak a 3% születik meg. Beágyazódni is kevesebb mint fele ágyazodik be.

2019. máj. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Orvosilag az utolsó mensi első napjától.

Amugy szerintem a beagyazodastól.

2019. máj. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A beágyazódástól kezd a HCG termelődni, és akkor lesz pozitív a terhességi teszt. Sajnos nem minden megtermékenyült petesejt ágyazódik be. Ezért ezekben az esetekben nincs szó terhességről.
2019. máj. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kérdezhetek valakitől egy-két dolgot?
2019. máj. 29. 12:50
 6/9 A kérdező kommentje:
Például hogy ugye két petefészek van, és ide áramlik a sperma, ahol megtermékenyíti a petesejtet. De a petefészekből kettő van és ezekben mennyi pete van? Gondolom kettőnél több is ha lehetséges akár a hármas ikrekkel való babavárás. A beágyazódás a méhben történik, de miért ilyen nehézkes? Én azt gondoltam, hogy miután a hímivarsejt megtermékenyítette a petesejtet, onnantól kezdve ez már terhesség attól hogy nincs beágyazódás, hiszen ez egy folyamat. A HCG miatt?
2019. máj. 29. 13:19
 7/9 Derwer ***** válasza:
100%

Két petefészek van, igen. Mindegyikben sok-sok petesejt van. Fix mennyiségű, a születéstől kezdve. (el is fogyhatnak ideje korán, mert fix mennyiség van)


Ezek a petesejtek érnek meg és szabadulnak ki és amikor éppen kiszabadultak és "gurulnak" lefele, akkor kell beletrafálnia a hímivarsejteknek. (Ovulációs időszak.... 1-2nap hosszú)


A hímivarsejtek egyébként több napot is elélnek a méhben. (nem teljesen bizonyított, de talán a lány hímivarsejtek hosszabb ideig élnek el de lassabbak, míg a fiú hímivarsejtek gyorsabbak és hamarabb elhalnak)

A hímivarsejtek hatalmas mennyiségbe kerülnek be a női hüvelybe minden ejakulációnál (10-100milliós nagyságrend) Ezeknek csak kis része az amelyik teljesen életképes. (15-50% talán)

Az utóbbi évtizedekben egyébként RENGETEGET romlott a hímivarsejtek megtermékenyítő képessége.


Ha megtermékenyült a petesejt, akkor annak hamarosan be kell ágyazódnia a méhfalba. Tehát abbahagyni a gurulást,, berögzülni miközben ezerrel osztódik.


Ha nem történik meg a beágyazodás - akár a megtermékenyülés se - akkor menstruálsz, ami nem más, mint a megvastagodott méhfal leválása. (azért vastagodott meg, mert abba tud beágyazódni a petesejt)

2019. máj. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A petefészekben több pete van, de általában egy ciklusban csak egy lesz domináns és egy lökődik ki, ez találkozik jó esetben a himivarsejtel a petevezetékben.

Ha két vagy hárompetéjű ikrei lesznek valakinek akkor több érik meg es több petesejt lökődik ki a ciklus alatt. Vannak egypetéjű ikrek, akkor is csak egy petesejt lökődik ki.

2019. máj. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ezt nagyon szépen elmagyaráztad, köszönöm szépen!

A “hozzávalókat” tudtam képekről, de nem igazán tudtam összerakni a történetet. Ezt meg nem is tudtam, hogy van egy adott számú petesejtünk és ezeket veszítjük el minden peteéréskor.

Nagyon köszönöm a többi választ is! 👍👍👍

2019. máj. 30. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!