Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valaki adna tanácsot, hogy...

Valaki adna tanácsot, hogy mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

18 éves lány vagyok.

5 hónapja mentem el először nőgyógyászhoz,gyanús alhasi fájdalommal.

Az orvos petefészek cisztát állapított meg, ráadásul 7-et.

Kezelésére,illetve arra hogy több kialakuljon, fogamzásgátló tablettát kaptam. Azt kérte, 3-4. hónap szedés után menjek kontrollra. Mivel nem éreztem kellő odafigyelést az orvostól,és nem is volt annyira segítőkész,mint vártam volna,tegnap elmentem egy másik orvoshoz,aki megállapította hogy polocisztás a petefészkem. Nos eszméletlen aggódok. A PCOS tüneteit nem igazán érzékelem magamon, annyit hogy eléggé hízékony vagyok a hasi tájékra,de ez gyermekkorom óta fent áll. Illetve elég lobbanékony vagyok,de mióta tudom az eszem ez azóta így van. Kedden megyek kontrollra,mert az erős hasi fájdalmaimra Apranaxot írtak fel.

Lányok,nők,tanácsokat,tapasztalatokat szívesen olvasnék. Annyira aggódom,úgy érzem bele őrülök....

Könyveljem el magam,hogy meddő leszek,vagy mi a teendő?

Az idő múlásával egyre rosszabb lesz,és nehezebb lesz a teherbeesés?

Már azon gondolkodom, hogy jövőre ha befejezem az iskolát,meglesz az érettségim és a szakmám,megpróbálkozom a párommal a teherbeesés lehetőségével. 3,5éve jóban rosszban együtt vagyunk, már nem félnék a kritikától,hogy ujjal mutogatnak rám majd az emberek,hogy úristen ilyen fiatalon terhes... Inkább elviselném ezt,minthogy ne legyen gyermekem.

Szerencsére a család is tudna támogatni a nevelésében, ilyen részből mázlim van,a páromnak is megvan az anyagi háttere.

Kérek minden kommentelőt,ne támadjanak, így is eléggé a padlóra dobott most ez az egész.

Köszönöm.



2019. máj. 31. 12:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem inkább kezeltetni kellene, mint hirtelen gyereket gyártani meg rápörögni.
2019. máj. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Pco mellett érdemes az inzulint is megnezetned,mert a pco gyakran Ir-el kézen fogva jár.Kezelve a kettőt lehet nehezebben (ez se biztos) de lehet gyereketek.
2019. máj. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kezelésében a diétára gondolsz?
2019. máj. 31. 13:41
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Olvass kicsit a mindenmentes.hu blogon :) A rólam menü legalján éred el legkönnyebben a pcos cikkeket. Ne aggódj! :)
2019. máj. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Lehet gyógyszert is kell szedned,mozgás,diéta.

Ki kell vizsgálni téged és egy jó endokrinológus megmondja mit csinálj.De rengeteg pco-s IR betegségben szenvedő nőnek van gyereke, szóval egyáltalán nem biztos hogy neked nem lehet.Nem a legrosszabbra kell azonnal gondolni.Nekem pcom van + IR mégis két gyerek édesanyja vagyok.Csak az első gyerkőc jött össze nehezen a második a 3.hónapban.

2019. máj. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
Nézd a pcos nem egy ennyire súlyos dolog, mint amit te most itt levágsz miatta. Menjél el egy jó dokihoz, kezeltesd magad, a baba meg várhat legalább 5 évet. Lehet te most ultra fixnek érzed az oviban köttetett kapcsolatodat, de a valóságban nem nagyon szoktak együttmaradni az emberek az első partnerükkel, vagy legalábbis érdemes még pár évet tesztelni, összeköltözni, stb.
2019. máj. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

Szia! Először is nyugodj meg! Másodszor pedig örülj neki, hogy ilyen fiatalon kiderült! Harmadszor, ez teljesen orvosolható dolog, rengetegen a kezelés után simán teherbe estek, ráadásul Te még nagyon fiatal vagy! Értem, hogy megijedtél emiatt, de nyugalom, van rá gyógyulás és az időd is rengeteg még, a dokit kérdezd, hogyan tovább, ha egyből rájött, akkor bízz benne a továbbiakban is! Szorítok!

Mellesleg nagyon érett, józan gondolkodású vagy, és ez elég ritka a mai 18 éves lányoknál! Dícséret érte a szüleidnek-és Neked! :D

2019. máj. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Még annyit, hogy ha minden más stimmel az életedben, azzal az eggyel ne foglalkozz, hogy ha fiatalon leszel kismama, ki mit szól! Csak jól gondoljátok át 3x is, és ha egyetértetek, onnantól senki véleménye....
2019. máj. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a kommentet!

Bocsi,de ezt meg kell szóljam, hisz nem oviban köttetett szerelem ez, csak csupán feltétel nélkül szeretjük a másikat,megértjük egymást,és nagyon is jól kijövünk,de gondolom a te párkapcsolatodból pont ez hiányzik.Úgy gondolom,ha nem illenénk egymás mellé,már az élet rendezte volna a számlánkat,hisz az ilyen dolgok iszonyat hamar kiütköznek,hogy nem illenek a párok egymás mellé. S minden aggodalmad megelőzve, éltünk már együtt hetekig,hónapokig a munkájából adódóan.

Noha, viszont ez nem párkapcsolati tanácsadásnak indult,hanem segítségkérésnek,kérlek ne ütsd bele az orrod ebbe a témába,mert ahogy irtad,azt cáfolom,nem gyereket akarok gyártani,csak a bajt megelőzni. Lehet,te is így reagáltad volna le,ha 18 életéved betöltésével nemsoká,a szemedbe mondtak volna egy ilyen információt.

Az utolsó komment írójának nagyon hálás vagyok...❣❣❣

Tudom,hogy nem az az elsődleges cél,hogy szüljek egy gyereket,és majd a család neveli...NEM,NEM ÉS NEM! Csak csupán ha úgy alakul,óvni akarom magam a későbbiekben,hogy az élet majd esetleg 25-26évesen pofára ejtsen,hogy esetleg nem lehet gyermekem.

2019. máj. 31. 14:47
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Az én férjem 14 évig volt együtt az első szerelmével, 18 évesek voltak... 2 gyerekük lett, majd mikor a nagyobbik 5 lett már voltak bajok, annyira más irányt vett az életük, eltávolodtak egymástól, csak a gyerekek voltak fókuszban, egymásra nem tudtak már figyelni. Elváltak.

Én se akarok belegondolni, hogy mi lett volna ha együttmaradok a 15 éves szerelmemmel, akivel 3 évig voltunk együtt.

Én azt látom 36 évesen, hogy egy normális kapcsolatra meg kell érni, hogy az minőségi maradjon sokáig. Ha túl korán mentek bele egy gyerekvállaásba, abból az esetek döntő többségében nem jönnek ki jól és végül a gerek szív a legnagyobbat.


PCOS témához. Keress rá a youtube-on, hogy Róbert Károly kórház, PCOS - van egy nagyon informatív videó. Nézd meg!


IR-t és pajzsmirigyet mindenképp ki kéne mellé vizsgáltatni.

Egyébként a diéta és a sport az amivel kezelhető/kordában tartható a PCOS.

2019. máj. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!